Vysokoteplotné tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT F, vykurovanie

Daikin Altherma 3 H HT je investíciou do komfortu a energetických úspor. Toto tepelné čerpadlá typu vzduch-voda ponúka vykurovanie, chladenie a okamžitý ohrev teplej vody, pri ktorých sa spotrebuje menej energie. Tento systém je ideálnym pre vlastníkov domov, ktorí chcú modernizovať svoj kotol alebo tradičný vykurovací systém na zelenšie a nákladovo efektívnejšie riešenie.

Výkon
 • 16/14 kW
 • 16/16 kW
 • 16/18 kW
Objem zásobníka
 • 180l
 • 230l
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

Tichá a spoľahlivá Daikin Altherma 3

je ideálny systém pre riešenie vykurovania, prípravy teplej vody pre domácnosť a chladenia na renovácie alebo veľké novostavby. Daikin Altherma 3 H HT je vrcholom vývoja v oblasti vysokoteplotných tepelných čerpadiel vzduch - voda. Hlavné komponenty sú navrhnuté tak, aby táto jednotka dosiahla tú najvyššiu kvalitu. Unikátny je kompresor s dvojitým vstrekovaním, použitie jediného ventilátora aj pre veľkokapacitné jednotky aj úplne nový, elegantný kryt vonkajšej jednotky.

 • Jedno alebo trojfázová vnútorná jednotka až do 18 kW
 • Energeticky účinný vykurovací systém založený na technológii tepelného čerpadla vzduch-voda
 • Kombinovateľné s radiátormi
 • Jednoduchá výmena existujúceho bojlera, bez výmeny potrubia
 • Aplikácia s vysokou teplotou: až 70 °C aj bez záložného elektrického ohrievača
 • Špirálový kompresor riadený invertorom
 • Vonkajšia jednotka získava teplo z vonkajšieho vzduchu aj pri teplote pod -28℃

Pokročilé používateľské rozhranie

Daikin Eye

Intuitívne Daikin eye ukazuje v reálnom čase stav vášho systému. Modrá je perfektná! Keď Eye sčervenie, došlo ku chybe

Rýchla konfigurácia

Prihláste sa a v max. 10 krokoch môžete úplne nakonfigurovať jednotku cez nové užívateľské rozhranie MMI, prípadne spustiť testy

Jednoduché ovládanie

S novým MMI pracujete super rýchlo. Veľmi jednoducho sa používa len pár tlačidlami a 2 navigačnými otočnými ovládačmi

Nádherný dizajn

MMI ovládanie je veľmi intuitívne, praktické a s farebným displejom s vysokým rozlíšením, ideálne pre vás aj pre servisného technika

Altherma 3 H HT F, stacionárna vnútorná jednotka

Pripojiteľná k vonkajším jednotkám EPRA14-18DV3/W1. Vybavená integrovaným zásobníkom na vodu (180 l alebo 230 l), vysoko účinným obehovým čerpadlom, expanznou nádobou 10l, snímačom prietoku, magnetickým fi ltrom s bezpečnostným ventilom,odvzdušňovacím ventilom, záložným ohrievačom (6kW alebo 9kW) a 3-cestným ventilom. Užívateľské rozhranie MMI je integrované v prednom panely. V porovnaní s tradičnou verziou split systému, s nástennou vnútornou jednotkou a samostatným zásobníkom na teplú pitnú vodu, integrovaná vnútorná jednotka značne znižuje požadovaný inštalačný priestor.

S malou zastavanou plochou 595 x 600 mm (Š x H) má integrovaná vnútorná jednotka podobnú zastavanú plochu ako iné domáce spotrebiče. Pri inštalácii nie je potrebný takmer žiadny bočný odstup, keďže hydraulika je ľahko prístupná v hornej časti z predu. S inštalačnou výškou 1,65 m pre zásobník s objemom 180l a 1,85 m pre zásobník s objemom 230 l je požadovaná inštalačná výška menej než 2 m. Kompaktnosť integrovanej vnútornej jednotky je zvýraznená elegantným a moderným dizajnom, ktorý sa jednoducho hodí k vašim ostatným domácim spotrebičom.

Altherma 3 H HT, vysokoteplotná vonkajšia jednotka

Vonkajšia jednotka hydrosplitového tepelného čerpadla, s inverterovo riadeným vstrekovaním chladiva R-32. Hermeticky uzatvorený rotačný kompresor a rozšírený modulačný rozsah. Integrovaný snímač vonkajšej teploty.

Detaily produktu
ETVH16S18E6V7+EPRA14DV37
Nové

Tabuľka dát

Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]1270x1003x533
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]595x1850x625
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Hladina akustického tlaku [dB] 30
Farba Biela
Trieda energetickej účinnostiA++
Prevádzkový režim Vykurovanie
Zásobník vody [L] so zásobníkom (230)
Umiestnenie samostatne stojaca
Chladivo R32

Špecifické referencie

MPNETVH16S18E6V7+EPRA14DV37

Prihlásiť sa

Menu