Stropná rekuperácia FLEXIT Nordic CL3

Svetovo najlepšie vetranie s rekuperáciou Flexit Nordic CL3. Energeticky účinné, tiché vetracie jednotky, ktoré poskytujú komfortnú vnútornú klímu. Táto najtichšia stropná jednotka na trhu, je ideálna na vetranie bytov, rodinných domov alebo kancelárií s výmerou do 180 m2.

Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

Stropná rekuperačná jednotka Flexit Nordic CL3 je vhodné pre rodinné domy a byty s výmerou 90 - 180 m2. Jednotka je tak tichá, že je ideálna aj na inštaláciu aj do bytov, môže byť v strope na chodbe, alebo aj v obytnej miestnosti. Rodinné domy, ktoré nemajú technickú miestnosť, môžu túto jednotku osadiť v strope chodby alebo aj v nezaizolovanom krove. Jednotka je tak dokonale zaizolovaná, že z nej neunikne teplo ale ani zvuk, a to vďaka kvalitnému kovovému obalu so silnou izoláciou a prepracovanými detailami. Jednotky môžete regulovať mobilnou aplikáciou FlexitGO a bezplatnou registráciou do CLOUD systému získate navyše možnosť ovládať všetko aj externe, mimo domácej wifi siete. Energeticky účinné a ultra tiché švédske rekuperačné jednotky série Nordic CL, sú najnovšou modelovou radou vetracích systémov určených do všetkých typov podnebia. Do vášho domova dodávajú teplotne vyvážený, filtrovaný a hlavne čerstvý vzduch.

Vhodné aj do stiesneného priestoru

Stropné rekuperačné jednotky série Flexit Nordic CL sú vhodné aj do stiesnených priestorov. Je až neuveriteľné akú dokonalú technológiu bolo možné ukryť v tak malom obale. A stále si jednotka zachováva fantasticky nízku hladinu hluku, účinnú filtráciu a vysoké koeficienty tepelnej účinnosti. Kryt rekuperačnej jednotky slúži zároveň ako servisný otvor v sadrokartóne. Vďaka tomu je možné jednotku dokonale čistiť a udržiavať. Elegantný kryt splýva so stropom a vytvára tak čistý dizajn. FLEXIT je nórska spoločnosť, ktorá sa špecializuje na vetranie domácností – systémy ventilácie čistého, čerstvého vzduchu pre zdravé vnútorné prostredie. Flexit je lídrom na trhu v oblasti vetrania domácností. Všetky produkty sú vhodné aj pre náročné klimatické podmienky a sú dôkladne testované.

Vysoká účinnosť

Rotačný výmenník celoročne zabezpečuje najvyšší spätný zisk kúrenia chladenia a vlhkosti.

Správna vlhkosť

Jednotka okrem teploty vracia aj vlhkosť. Navyše si môžete zvoliť aj bezdrôtové čidlá CO2, takže nemusíte ťahať kábel. 

Filtrácia HEPA

Kombináciou kvalitných filtrov triedy ePM1 55% (F7) a doplnkovej uhlíkovej filtrácie dosiahnete filtračnú úroveň HEPA filtrov.

Úplne tichá

Použitím najnovšej technológie motorov a dôkladnej, účinnej izolácii v kovovom obale, je úroveň hluku pod 35 dB(A).

Jednoduchá údržba

Vnútro rekuperačnej jednotky je celokovové a komponenty sú ľahko prístupné, takže čistenie a výmena filtra je jednoduchá.

Mobilná aplikácia

Intuitívne ovládanie Vám jednoducho pomôže urobiť si prehľad a ovládať všetky funkcie systému v dome. A to aj cez vzdialený prístup CLOUD

Dlhá životnosť

Kvalitné komponenty a ľahké čistenie zabezpečujú extrémne dlhú životnosť. Nízka spotreba ventilátorov umožňuje rýchlu návratnosť investície.

Príslušenstvo

K jednotke je možné doplniť širokú škálu príslušenstva. Bezdrôtové čidla CO2, vlhkosti, pohybu alebo tlaku umožňujú ovládanie aj bez kábla.

Rýchla návratnosť investíce a zdravé bývanie

Ventilačný modul zariadenia odoberá teplo z odsávaného vzduchu v dome, ktoré používa na ohrev čistého, čerstvého vzduchu privádzaného do domu. Jednotka je navrhnutá z najkvalitnejších komponentov a spolu s ľahkým prístupom k čisteniu zabezpečuje extrémne dlhú životnosť. Nízka spotreba ventilátorov a lacné náhradné filtre umožňujú rýchlu návratnosť investície. Ide o premyslený, spoľahlivý rekuperačný systém. Výmena filtrov je potrebná minimálne raz za 12 mesiacov. Ale v prípade, že ste v silne znečistenej oblasti je dobré meniť filter častejšie. Pri pravidelnej výmene filtrov sa záruka na rekuperačné jednotky Nordic predlžuje až na 5 rokov. Rekuperačné jednotky Nordic majú výmenník so spätným ziskom vlhkosti a teda nepotrebujú odvádzať kondenzát. Kedže jednotka má v sebe aj servisný otvor, nie je potrebné ju prekrývať sadrokartónom a dodávať tam servisné dvierka. V mieste kde je inštalovaná, potrebujete 29 cm od stropu po spodnú hranu sadrokartónu. 

 

Aj do nezaizolovaného krovu

Nordic CL má dokonale zaizolovaný obal. Je možné ju inštalovať aj v nezaizolovanom krove. Tieto izolačné vlastnosti jednotka získala vďaka odstráneniu tepelných mostov perforáciou obalového spoja, pántom a vysoko kvalitnou izoláciou.

Rekuperáciu ovládate appkou Flexit GO

Zariadenia značky Flexit sa dajú pohodlne ovládať aj cez mobilnú aplikáciu Flexit GO. Podporované systémy sú iOS a Android. Ak je domácnosť pripojená na internet, jednotku viete ovládať kdekoľvek na svete. CLOUD viete využiť na rýchly servis alebo technické poradenstvo. Technik má možnosť nastaviť vašu jednotku na diaľku.

Technické informácie Nordic CL3

 

Prúdenie vzduchu max  313 m³/h
Napájanie  230 V
Frekvencia  50 Hz
Veľkosť poistky  10 A
Prúd celkom  3,9 A
Výkon celkom  679 W
Nominálny výkon  500 W
Výkon ventilátorov  2×83 W
Výkon rotorov  4 W
Typ ventilátora  B-wheel
Ovládanie motora ventilátora  0-10 V
Rýchlosť ventilátora max  3200 Rpm
Ovládanie  Flexit GO app
Typ filtra  Kompaktný filter
Trieda filtra  ePM1 55% (F7)
Filter dim (sxvxh)  290x230x48 mm
Pripojenie potrubia  Ø160 mm
Pripojenie kuchynského ventilátora  Ø125 mm
Výška  700 mm
Šírka  1160 mm
Hĺbka  296 mm
Váha AHU  58 kg
Farba  White
Lesk  25-35
RAL-číslo  9016
Detaily produktu
FLEXIT
Nordic-CL3
Nové

Tabuľka dát

Max. prietok vzduchu [m3/h]313
Rozmery ŠxVxH [mm]1160×700×296
Plocha [m²]do 180 m2
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Farba Biela
Umiestnenie Stropná
WiFi Online Controller Voliteľný

Prihlásiť sa

Menu