StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Flexibilita a pohodlie vďaka podlahovému vykurovaniu

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

Stropná rekuperácia FLEXIT Nordic CL2

FLEXIT
na externom sklade
Stropná rekuperácia FLEXIT Nordic CL2 Zobraziť väčšie

Rekuperácie FLEXIT Nordic

Nové

Svetovo najlepšie vetranie s rekuperáciou. Energeticky účinné, tiché vetracie jednotky, ktoré poskytujú komfortnú vnútornú klímu. Táto najtichšia stropná jednotka na trhu, je ideálna na vetranie bytov, rodinných domov alebo kancelárií s výmerou do 75m2.

Viac detailov

Technické detaily
Popis produktu

Stropná rekuperačná jednotka Flexit Nordic CL2 je vhodné pre byty do 75m2. Jednotka je tak tichá, že je ideálna aj na inštaláciu do bytov kde je málo miesta. Môže byť v strope na chodbe, alebo aj v obytnej miestnosti. Menšie rodinné domy, ktoré nemajú technickú miestnosť, môžu túto jednotku osadiť v strope chodby alebo aj v nezaizolovanom krove. Jednotka je tak dokonale zaizolovaná, že z nej neunikne teplo ale ani zvuk, a to vďaka kvalitnému kovovému obalu so silnou izoláciou a prepracovanými detailami. Jednotky môžete regulovať mobilnou aplikáciou FlexitGO a bezplatnou registráciou do CLOUD systému získate navyše možnosť ovládať všetko aj externe, mimo domácej wifi siete. Energeticky účinné a ultra tiché švédske rekuperačné jednotky série Nordic CL, sú najnovšou modelovou radou vetracích systémov určených do všetkých typov podnebia. Do vášho domova dodávajú teplotne vyvážený, filtrovaný a hlavne čerstvý vzduch.

Vhodné pre všetky veľkosti

Stropné rekuperačné jednotky série Flexit Nordic CL sú vhodné aj do stiesnených priestorov. Je až neuveriteľné akú dokonalú technológiu bolo možné ukryť v tak malom obale. A stále si jednotka zachováva fantasticky nízku hladinu hluku, účinnú filtráciu a vysoké koeficienty tepelnej účinnosti. Kryt rekuperačnej jednotky slúži zároveň ako servisný otvor v sadrokartóne. Vďaka tomu je možné jednotku dokonale čistiť a udržiavať. Elegantný kryt splýva so stropom a vytvára tak čistý dizajn. FLEXIT je nórska spoločnosť, ktorá sa špecializuje na vetranie domácností – systémy ventilácie čistého, čerstvého vzduchu pre zdravé vnútorné prostredie. Flexit je lídrom na trhu v oblasti vetrania domácností. Všetky produkty sú vhodné aj pre náročné klimatické podmienky a sú dôkladne testované.

Vysoká účinnosť

Rotačný výmenník celoročne zabezpečuje najvyšší spätný zisk kúrenia chladenia a vlhkosti.

Správna vlhkosť

Jednotka okrem teploty vracia aj vlhkosť. Navyše si môžete zvoliť aj bezdrôtové čidlá CO2, takže nemusíte ťahať kábel. 

Filtrácia HEPA

Kombináciou kvalitných filtrov triedy ePM1 55% (F7) a doplnkovej uhlíkovej filtrácie dosiahnete filtračnú úroveň HEPA filtrov.

Úplne tichá

Použitím najnovšej technológie motorov, je  úroveň hluku pod 35 dB(A) aj  pri maximálnom prevádzkovom výkone.

Jednoduchá údržba

Vnútro rekuperačnej jednotky je celokovové a komponenty sú ľahko prístupné, takže čistenie a výmena filtra je jednoduchá.

Mobilná aplikácia

Intuitívne ovládanie Vám jednoducho pomôže urobiť si prehľad a ovládať všetky funkcie systému v dome. A to aj cez vzdialený prístup CLOUD

Dlhá životnosť

Kvalitné komponenty a ľahké čistenie zabezpečujú extrémne dlhú životnosť. Nízka spotreba ventilátorov umožňuje rýchlu návratnosť investície.

Príslušenstvo

K jednotke je možné doplniť širokú škálu príslušenstva. Bezdrôtové čidla CO2, vlhkosti, pohybu alebo tlaku umožňujú ovládanie aj bez kábla.

Rýchla návratnosť investíce a zdravé bývanie

Ventilačný modul zariadenia odoberá teplo z odsávaného vzduchu v dome, ktoré používa na ohrev čistého, čerstvého vzduchu privádzaného do domu. Jednotka je navrhnutá z najkvalitnejších komponentov a spolu s ľahkým prístupom k čisteniu zabezpečuje extrémne dlhú životnosť. Nízka spotreba ventilátorov a lacné náhradné filtre umožňujú rýchlu návratnosť investície. Ide o premyslený, spoľahlivý rekuperačný systém. Výmena filtrov je potrebná minimálne raz za 12 mesiacov. Ale v prípade, že ste v silne znečistenej oblasti je dobré meniť filter častejšie. Pri pravidelnej výmene filtrov sa záruka na rekuperačné jednotky Nordic predlžuje až na 5 rokov. Rekuperačné jednotky Nordic majú výmenník so spätným ziskom vlhkosti a teda nepotrebujú odvádzať kondenzát. Kedže jednotka má v sebe aj servisný otvor, nie je potrebné ju prekrývať sadrokartónom a dodávať tam servisné dvierka. V mieste kde je inštalovaná, potrebujete 29 cm od stropu po spodnú hranu sadrokartónu. 

 

Aj do nezaizolovaného krovu

Nordic CL má dokonale zaizolovaný obal. Je možné ju inštalovať aj v nezaizolovanom krove. Tieto izolačné vlastnosti jednotka získala vďaka odstráneniu tepelných mostov perforáciou obalového spoja, pántom a vysoko kvalitnou izoláciou.

Rekuperáciu ovládate appkou Flexit GO

Zariadenia značky Flexit sa dajú pohodlne ovládať aj cez mobilnú aplikáciu Flexit GO. Podporované systémy sú iOS a Android. Ak je domácnosť pripojená na internet, jednotku viete ovládať kdekoľvek na svete. CLOUD viete využiť na rýchly servis alebo technické poradenstvo. Technik má možnosť nastaviť vašu jednotku na diaľku.

Technické informácie Nordic CL2

 

Prúdenie vzduchu max 273 m³/h
Napájanie 230 V
Frekvencia 50 Hz
Veľkosť poistky 10 A
Prúd celkom 2,3 A
Výkon celkom 529 W
Nominálny výkon 350 W
Výkon ventilátorov 2×85 W
Výkon rotorov 4 W
Typ ventilátora B-wheel
Ovládanie motora ventilátora 0-10 V
Rýchlosť ventilátora max 3200 Rpm
Ovládanie Flexit GO app
Typ filtra Kompaktný filter
Trieda filtra ePM1 55% (F7)
Filter dim (sxvxh) 290x230x48 mm
Pripojenie potrubia Ø160 mm
Pripojenie kuchynského ventilátora Ø125 mm
Výška 700 mm
Šírka 1160 mm
Hĺbka 296 mm
Váha AHU 56 kg
Váha ventilátora 1,2 kg
Váha dverí 12,5 kg
Váha rotora 8,2 kg
Farba White
Lesk 25-35
RAL-číslo 9016
Technické vlastnosti
Max. prietok vzduchu [m3/h]273
Rozmery ŠxVxH [mm]1160×700×296
Plocha [m²]od 60 m² do 75 m²
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
FarbaBiela
UmiestnenieStropná
WiFi Online ControllerVoliteľný
Path: > > > Stropná rekuperácia FLEXIT Nordic CL2
Prílohy k produktu

Máte otázky k tomuto produktu?