StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Flexibilita a pohodlie vďaka podlahovému vykurovaniu

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

PANASONIC Aquarea Split T-CAP (H)

Panasonic
na externom sklade
PANASONIC Aquarea Split T-CAP (H) Zobraziť väčšie

Nízkoteplotné systémy

Nové

T-CAP je skratkou pre totálny výkon (z anglického Total Kapacity). Táto rada dokáže udržiavať stabilný menovitý výkon aj pri teplote -20 °C bez pomoci podporného elektrického ohrievača. Jednotka pracuje až do teploty -28 °C. Na rozdiel od iných typov tepelných čerpadiel, je Panasonic Aquarea T-CAP vhodný do oblastí s veľmi nízkymi teplotami.

Viac detailov

Ceny sú uvedené bez inštalácie a dopravy.

9,0 kW
12,0 kW
16,0 kW

9 090,00 € S DPH TCH SPACE Žilina

Cenu zistíte výberom verzie
  • 9,0 kW
  • 12,0 kW
  • 16,0 kW

Technické detaily
Popis produktu

Určené do extrémnych podmienok

T-CAP je zkratkou pre totálny výkon (z anglického Total Kapacity). Táto rada dokáže udržiavať stabilný menovitý výkon aj pri teplote -20 ° C bez pomoci podporného elektrického ohrievača. Jednotka pracuje až do teploty -28 °C. Na rozdiel od iných typov tepelných čerpadiel, je Panasonic Aquarea T-CAP vhodný do oblastí s veľmi nízkymi teplotami. S plným výkonom dokáže vykurovať až do -15 °C vonkajšej teploty, potom výkon postupne klesá. Vyrába sa v troch výkonoch a to 9, 12 a 16 kW. Kompresor aj tepelné výmenníky má identické ako rad SDC. Toto tepelné čerpadlo má k dispozícii aj funkcie ako je: automatika, dovolenka, podpora, sušenie betónu a zobrazenie spotreby energie. Vďaka obehovému čerpadlu s triedou energetickej účinnosti A je znížená spotreba energie. Individuálny ovládač má nové funkcie: automatický režim, dovolenkový režim, zobrazenie spotreby energie.

Plný výkon rady T-CAP

V chladivovom okruhu je pred elektronický expanzný ventil pridaný ďalší elektronicky riadený ventil plus rúrkový koaxiálny výmenník. Časť chladiva prechádza štandardnou cestou cez expanzný ventil a výparník, časť sa vracia cez rúrkový výmenník do kompresora. Výsledkom je, oproti štandardnému modelu tepelného čerpadla bez technológie T-CAP, chladnejší výparník, ktorý na seba nadviaže viac energie (tepla) z chladného vzduchu. K poklesu výkonu tepelného čerpadla T-CAP tak dochádza pri oveľa nižšej vonkajšej teplote ako pri iných modeloch tepelných čerpadiel. Ako už bolo uvedené na začiatku článku, Panasonic Aquarea T-CAP tak udrží stabilný výkon až do -15 °C vonkajšej teploty. Hodnota COP pochopiteľne smerom k nižším teplotám klesá. Pri -15 °C však dosahuje stále veľmi slušnú hodnotu 2,5. Najväčším prínosom je, že sa nepripína vstavaný záložný elektrokotol. Ten pri tepelnom čerpadle T-CAP príde na rad až pri veľmi nízkych teplotách alebo dokonca vôbec.

 

Dynamický výparník

Technológia T-CAP mení parametre výparníka podľa aktuálnej potreby, čím ovplyvňuje tzv. P-h diagram. V porovnaní s ostatnými modelmi sa teda pri nízkych vonkajších teplotách darí pre vykurovanie získať viac energie, než pri ostatných modeloch, kde výkon úmerne klesá so znižujúcou sa vonkajšou teplotou. Pri vyšších denných teplotách sa T-CAP chová ako štandardné tepelné čerpadlo.


Vyššia účinnosť

Teplota vody na výstupe je 60 °C.
Energetická trieda A++, pri nízkej teplote.
Vysoký vykurovací výkon aj pri nízkych teplotách.


Flexibilita v dizajne

Vysoký výkon záložného ohrievača.
Vykurovanie aj chladenie s chladivom R410A.
Udržiava výstupný výkon pri vonkajšej teplote -20 °C aj bez elektr. ohrevu.


Inteligentné funkcie

Pripojenie ku cloudu pre ovládanie užívateľom a diaľkovú údržbu.
Zastavenie ventilátora na externej jednotke pri odmrazovaní.
Špeciálny softvér pre nízkoenergetické domy s min. výstupnou teplotou 20 °C.


Viac pohodlia

Konštantný výkon do –20 °C.
Zobrazenie frekvencia kompresora.
Automatický odvzdušňovací ventil.

Jednoduché ovládanie, nech ste kdekoľvek

Optimálne ovládanie je možné pomocou termostatu izbovej teploty a zabudovaného riadenia zásobníka teplej vody a vykurovania. Do radu Aquarea Split pribudlo inovatívne ovládanie smartfónu IntesisHome, navrhnuté spoločnosťou Intesis Software. Jednoducho pripojte rozhranie a stiahnite si aplikáciu na ovládanie vykurovania a chladenia vášho domova cez mobil. K dispozícii sú verzie pre iPhone aj Android.

VÝHODY

Voliteľná WLAN

ErP 55 °C


ErP 35 °C

Konektivita BMS

Chladivo R410A


Pripojenie kotla

Inverter technológia


Režim vykurovania


Filter vody s magnetom

Snímač prietoku

Solárna sada

Pokročilé ovládanie

Inteligentný cloud Aquarea

Maximalizuje pohodlie pri riadení spotreby energie a ponúka komfort a lepší život. Aquarea Smart Cloud je výkonná, intuitívna a bezplatná služba navrhnutá tak, aby pomohla diaľkovo ovládať tepelné čerpadlá Aquarea odkiaľkoľvek, 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Pokročilé ovládanie, ktoré zvyšuje váš komfort a hospodárenie s energiou, je inteligentnou, sofistikovanou a efektívnou službou na úplné riadenie radu funkcií vykurovania, chladenia a ohrevu vody Aquarea v domácnosti, vrátane sledovania spotreby energie v domácnosti pomocou smartfónu, tabletu alebo mobilu. zariadenie.

Technické vlastnosti
Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]900x1340x320
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]500x892x340
Prevádzkové napätie [V]400 (3-faza)
Hladina akustického tlaku [dB]33
FarbaBiela
Chladiaci výkon [kW]7,00-12,20
Vykurovací výkon [kW]9,00-16,00
Trieda energetickej účinnostiA++
Prevádzkový režimVykurovanie a Chladenie
Umiestnenienástenná
WiFi Online ControllerVoliteľný
ChladivoR410A
Path: > > > PANASONIC Aquarea Split T-CAP (H)
Prílohy k produktu

Máte otázky k tomuto produktu?