MITSUBISHI Parapetná klimatizácia - MFZ-KT

Parapetná klimatizácia Mitsubishi je vhodná predovšetkým do obývačky alebo spálne. Vyznačuje sa vysokou efektivitou v chladení ako aj vo vykurovaní pri veľmi nízkej hlučnosti. Medzi hlavné benefity patrí flexibilná inštalácia, optimálna distribúcia vzduchu, V-blocking filter a multifunkčná lamela. Filtruje prach z okolitého vzduchu a zabraňuje znečisteniu výmenníku tepla. Vďaka technológii iónu striebra v striebornom iónovom filtri dosahuje mimoriadne účinné odstraňovanie baktérií, peľu a alergénov s veľkosťou od 0,01μm. Umožňuje inštaláciu ako voľne stojacu jednotku, alebo na zavesenie na stenu. Disponuje aj funkciou I-save a IR diaľkové ovládanie má funkciou týždenného časovača už v základnej výbave.

Výkon
  • 2,5 kW
  • 3,5 kW
  • 5,0 kW
  • 6,0 kW
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

Parapetná jednotka MFZ KT

Parapetná klimatizácia ideálna aj do Vašej obývačky alebo spálne. Parapetná klimatizačná jednotka so sofistikovaným dizajnom a mnohými funkciami. Jednotky sa vyznačujú vysokou efektivitou v chladení ako aj v kúrení a to všetko pri veľmi nízkej hlučnosti. Jednotky z tejto rady dokážu efektívne vykurovať až do veľmi nízkych teplôt. Jednotky pracujú s ekologickým chladivom R32, ktoré má malý potenciál globálneho otepľovania. Prevádzka jednotky je tak ekologickejšia. Séria MFZ-KT je mimoriadne všestranná a je určená na inštaláciu na stenu na úrovni podlahy. Multifunkčná lamela poskytuje prirodzenejšie a pohodlnejšie prúdenie vzduchu v celej miestnosti a ľahký, kompaktný dizajn uľahčuje inštaláciu.

Medzi hlavné benefity patrí flexibilná inštalácia, optimálna distribúcia vzduchu, V-blocking filter, multifunkčná lamela a zabudovaný detektor úniku chladiva - v prípade úniku chladiva dá jednotka signál prostredníctvom diódy, alebo na ovládači. Sezónna účinnosť SCOP dosahuje 4,2 a sezónna účinnosť SEER 6,5. Vzduchový filter filtruje prach z okolitého vzduchu a zabraňuje znečisteniu výmenníku tepla a vysoký stupeň účinnosti zostáva plne zachovaný aj po umytí filtra. Vďaka technológii iónu striebra v striebornom iónovom filtri je možné dosiahnuť mimoriadne účinného čistenia, pri ktorom sa zo vzduchu v miestnosti odstraňujú baktérie, peľ a alergény - umožňuje zachytávať častice s minimálnou veľkosťou 0,01μm. Flexibilná inštalácia umožňuje tieto typy inštalácie: voľne stojace jednotky, vstavba a zavesenie na stenu. Zariadenie disponuje aj funkciou I-save a uloženie preferovaného prevádzkového režimu. Diaľkové ovládanie s infračerveným prenosom má funkciou týždenného časovača už v základnej výbave.

 

 

Klimatizácie Mitsubishi sú dôkladne testované a základom podnikania Mitsubishi Electric je presnosť a kvalita. Značka má výrobu vo vlastných továrňach s plnou kontrolou aj nad najmenšími detailami výsledného produktu. Získate tak solídnu konštrukciu od jedného výrobcu a nie zbierku dielov rôznych subdodávateľov. Výrobky Mitsubishi Electric majú veľmi málo reklamácií a majú dlhú životnosť. So značkou Mitsubishi máte záruku, že systém bol navrhnutý tak, aby fungoval aj v náročných podmienkach. Zariadenie patrí medzi vysoko funkčné klimatizácie so skvelým výkonom a je nabitá funkciami, ktoré zlepšujú výkon a zvyšujú pohodlie domova. Okrem iného sú tu prednastavené komfortné režimy, takže si môžete rýchlo a jednoducho zvoliť správne nastavenie.

 

 

MODERNÉ OVLÁDANIE KLIMATIZÁCIE

Vnútorná jednotka je môže byť vybavená Wi-Fi adaptérom a jednotku tak môžete ovládať cez aplikáciu na diaľku cez smartphone, PC, alebo tablet. V aplikácií MelCloud sa zobrazia údaje o spotrebe klimatizácie. Moderný infračervený ovládač s funkciami ako I-save, Econocool a časovač. Jednoduché ovládanie a prehľadný displej je samozrejmosťou. Jednotky Mitsubishi Electric ponúkajú cez príslušné prevodníky možnosť napojiť na všetky druhy nadradených systémov a môžete ich implementovať do systému inteligentného domu.

 

 

OPTIMÁLNA DISTRIBÚCIA VZDUCHU

Komfortná teplota v miestnosti je dosahovaná pomocou optimálnej distribúcie vzduchu cez výfukovú lamelu. Dá sa nastaviť horný a dolný smer vyfukovania vzduchu a 5 stupňov otáčok ventilátora. S multifunkčnou lamelou je možné pohodlne nastaviť prúdenie vzduchu. Pomocou dvoch lopatiek je vzduch usmernený buď dohora, alebo dospodu miestnosti. Vo vykurovacom režime je vzduch distribuovaný v dvoch smeroch. Teplý vzduch tak ostáva pri podlahe a Vaše nohy už nikdy nebudú skrehnuté. Smer výfuku na podlahu sa dá nastaviť aj v režime chladenia.

 

 

VÝHODY

Nočný, silent režim

Zabezpečí tichú prevádzku zariadenia v miestnosti a tým zabezpečí nerušený spánok. Zníži hlučnosť vonkajšej jednotky o 3 dB(A), u vnútorných jednotiek sa deaktivujú LED diódy a stlmia sa tóny ovládania.


Zimná regulácia

S integrovanou zimnou reguláciou je možné použiť chladiaci režim i pri nízkych vonkajších teplotách. Ak je vonkajšia jednotka vystavená silnému vetru, je potrebné vybaviť ju ochranným krytom.

WiFi ovládanie

Zariadenie je možné doplniť o WiFi adaptér, a môžete ho tak ovládať na diaľku prostredníctvom software MELCloud zo smartphonu, tabletu alebo PC pohodlne pomocou aplikácie.

Týždenný časovač

Týždenný časovač - pre každý deň týždňa je možné podľa životného štýlu rodiny uložiť až 4 nastavenia časovača.  Pre každý spínací čas je možné nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti.

Režim vykurovania

S funkciou tepelného čerpadla možno energeticky úsporne vykurovať miestnosti. Vďaka vysokej energetickej účinnosti je tak aj pri nízkych teplotách minimálna spotreba energie.

Ochrana proti zamrznutiu

Minimálna nastaviteľná teplota vo vykurovacom režime je 10 ° C. Vďaka tomu je prevádzka klimatizácie ekonomická a zabraňuje podchladeniu v nevyužívaných miestnosti.

ECONO COOL mód

Pomocou tejto funkcie si môžete uložiť požadované predvolené nastavenia do pamäti a neskôr ich podľa potrieb vyvolať pomocou tlačidla I SAVE.

Funkcia autoreštart

Po výpadku prúdu a jeho opätovnom spustení sa jednotky automaticky naštartujú a zariadenie pokračuje v prevádzke s poslednými zvolenými nastaveniami.

Vertikálny pohyb žalúzií

Klapka vzduchového výstupu sa striedavo pohybuje hore a dole, a tým zaisťuje príjemnú distribúciu upraveného vzduchu po miestnosti.

 

Splitové aj multisplitové zapojenie

Klimatizácie ponúkajú flexibilné možnosti zapojenia. Je možné zapojiť jednu vnútornú jednotku na jednu vonkajšiu kondenzačnú jednotku - v takom prípade sa jedná o splitové zapojenie. V prípade ak máte viacero miestností je ideálne riešenie zvoliť multisplitový systém - v takom prípade sa na jednu vonkajšiu kondenzačnú jednotku napojí viacero vnútorných jednotiek. Tie môžu byť rôzneho výkonu a typu.

 

Wi-Fi ovládanie a MELCloud

Voliteľné ovládanie a monitorovanie vášho Mitsubishi cez PC a smartfón (Apple, Android, Windows)

Vnútorná jednotka má možnosť integrovať Wi-Fi adaptér (potrebné dokúpiť), ktorý vám umožní ovládať vaše tepelné čerpadlo mobilnými zariadeniami alebo počítačom odkiaľkoľvek. Pomocou pripojenia na diaľku viete, aká je teplota vo vnútri, a môžete regulovať teplotu tak, aby bola nižšia, napríklad keď idete na dovolenku, a vykúriť interiér tak, aby bol pohodlný práve po príchode domov.

MEL Cloud je nová generácia cloudového riadenia pre produkty Mitsubishi Electric pre klimatizáciu, kúrenie a vetranie s rekuperáciou tepla. MEL Cloud poskytuje používateľom jednoduché ovládanie ich zariadení, či už sú vonku alebo len ležia doma na pohovke. MEL Cloud poskytuje živé ovládacie prvky, scény, týždenné a sezónne časovače, ktoré poskytujú úplnú flexibilitu pri ovládaní niekoľkých systémov klimatizácie, vykurovania alebo vetrania s rekuperáciou tepla Mitsubishi Electric z jedného zariadenia alebo miesta. Na pripojenie každej vnútornej jednotky klimatizácie, vykurovacieho systému alebo ventilačného systému s rekuperáciou tepla k MEL Cloud, bude potrebné oficiálne Wi-Fi rozhranie Mitsubishi Electric. Rozhranie Wi-Fi sa pripája k vášmu miestnemu smerovaču prostredníctvom bezdrôtového pripojenia. 

K službe MELCloud má prístup široká škála najnovších osobných počítačov (PC), tabletov a smartfónov od popredných výrobcov. Aplikácia jednoducho zistí, ktoré zariadenie používate a dynamicky sa prispôsobí displej, aby sa maximalizovala dostupná obrazovka. MELCloud podporuje všetkých hlavných výrobcov mobilných zariadení, a to buď prostredníctvom špeciálnych aplikácií, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť alebo aj z MELCloud web aplikácie cez internetový prehliadač. 

MELCloud vám umožňuje prevziať kontrolu nad vašimi vykurovacími systémami Mitsubishi Electric Ecodan odkiaľkoľvek svete, pokiaľ máte prístup na internet. Takže zabudnete vypnúť kúrenie, keď ste mimo domova alebo na dovolenke uz nie je problem. MELCloud poskytuje aj niektoré nové funkcie, ako sú lokalizované informácie o počasí, ochrana pred mrazom, 7-dňový multi programovateľný časovač a dovolenkový režim s ďalšími funkciami plánovanými do budúcnosti. MELCloud bol navrhnutý pre širokú škálu aplikácií od jednotlivých používateľov alebo vykurovacích systémov až po väčšie používateľov, ktorí môžu mať viacero vlastností alebo systémov, ktoré chcú monitorovať a ovládať. Bez ohľadu na typ používateľa ste, MELCloud vám môže poskytnúť požadovanú kontrolu a prístup, ktoré potrebujete. 

 

Detaily produktu
MITSUBISHI
MFZ-KT25VG+SUZ-M25VA
Nové

Tabuľka dát

Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]800×550×285
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]750×600×215
Plocha [m²]od 20 m² do 50 m²
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Hladina akustického tlaku [dB] 19
Farba Biela
Chladiaci výkon [kW] 2,50
Vykurovací výkon [kW] 3,20
Trieda energetickej účinnostiA++
Prevádzkový režim Vykurovanie a Chladenie
Umiestnenie Parapetná
WiFi Online Controller Voliteľný
Optimalizovaná pre vykurovanie Nie
Chladivo R32

Špecifické referencie

MPNMFZ-KT-VG+SUZ-M-VA

Prihlásiť sa

Menu