Vypracovanie projektu - TCH SPACE Žilina

Vypracujeme projekt

Získanie štátnej dotácie - TCH SPACE Žilina

Pomôžeme s dotáciou

Nákup zariadenia - TCH SPACE Žilina

Poradíme pri nákupe

Inštalácia a servis - TCH SPACE Žilina

Odborne inštalujeme

StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Flexibilita a pohodlie vďaka podlahovému vykurovaniu

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

MITSUBISHI Eco Inverter Tepelné čerpadlo, vykurovanie a chladenie

TEPELNÉ ČERPADLÁ

Nové

Jednotky sú vhodné zvlášť pre nízkoenergetické domy, postavené predovšetkým v oblastiach, kde sa teploty vzduchu pohybujú medzi –20 a +35 °C. Vyrába vodu s teplotou až 60 °C na výstupe.

Viac detailov

Ceny sú uvedené bez inštalácie a dopravy.

4,0 kW
6,0 kW
8,0 kW

5 901,60 € S DPH TCH SPACE Žilina

Cenu zistíte výberom verzie
  • 4,0 kW
  • 6,0 kW
  • 8,0 kW

Technické detaily
Popis produktu

Celý systém tepelného čerpadla vzduch–voda sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorného hydromodulu, ktorý sa napája do vykurovacieho systému. Ak sa rozhodnete riešiť vykurovanie a ohrev teplej vody moderným a ekonomickým spôsobom tak je pre Vás ideálnym riešením systém od Mitsubishi Electric. Plnohodnotne nahradí tradičné zdroje tepla ako sú drevo a plyn, takže do rodinného domu stačí priviesť iba elektrickú energiu. Podľa spôsobu technológie sa vonkajšie jednotky MITSUBISHI rozdeľujú na série Eco Inverter, Power Inverter a Zubadan.

Vonkajšia jednotka Eco-Inverter

Vonkajšie jednotky MITSUBISHI Eco-Inverter sú novinkou na trhu. Jednotky sú vhodné zvlášť pre nízkoenergetické domy, postavené predovšetkým v oblastiach, kde sa teploty vzduchu pohybujú medzi –20 a +35 °C. Vyrába vodu s teplotou až 60 °C na výstupe. Vonkajšie jednotky majú nový dizajn a konštrukciu, ktorá výrazne znižuje hlučnosť a vibrácie (až o 10 dB) a má zvýšenú energetickú efektivitu. Ideálna aj pre rodinné domy v hustej zástavbe. Jednotky sa vyrábajú s chladivom R32.

VSTREKOVANIE CHLADIVA

Vďaka novému typu Cu potrubia na priame vstrekovanie chladiva sa zvyšuje teplovýmenná plocha a tým aj energetická efektivita prevádzky.


NOVÝ TYP VÝMENNÍKA

Vďaka novému 3 radovému výparníku vonkajšej jednotky, ktorého plocha je až o 15% väčšia, má jednotka vyššiu energetickú efektivitu.

AUTOADAPTÍVNA REGULÁCIA

Na základe vyhodnotenia vonkajšej teploty a teplotnej odozvy z vykurovaného priestoru, koriguje ekvitermickú krivku, takze pracuje maximálne efektívne.

TICHŠIA PREVÁDZKA

Väčší ventilátor s optimalizovanou polohou v kombinácii s lepším uložením a izoláciou kompresora a gumovým tesnením prispievajú k nižšej hlučnosti.

Vnútorná jednotka - Hydromodul

Hydromodul ponúka funkciu vykurovania aj chladenia. Vnútorný hydraulický modul bez integrovaného zásobníka, ponúka navyše pomocou externého 3-cestného prepínacieho ventilu, aj možnosť pripojenia ľubovoľného voliteľného externého zásobníka pre ohrev pitnej vody. Vďaka pokročilej regulácii systému je vylepšená aj spotreba a energetická efektivita. Súčasťou je už užívateľsky príjemné ovládanie pre nastavenie vykurovacích kriviek, týždenný program a pod. K energeticky úspornej distribúcií tepla je už obsiahnuté vo vnútornom module vysoko účinné obehové čerpadlo s energetickou triedou A. Vďaka kompaktným rozmerom sa dá vnútorný modul veľmi ľahko umiestniť kdekoľvek vo vnútornom priestore vykurovaného objektu bez toho, aby zaberal veľa miesta. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia cez Wi-Fi. Vnútri hydraulického modulu sú integrované všetky potrebné súčasti pre rýchlu inštaláciu. 

EFEKTÍVNEJŠIE ROZMRAZOVANIE

Štandardné tepelné čerpadlá sa často prepínajú do režimu rozmrazovania, aj keď nie je výmenník vonkajšej jednotky ešte namrznutý. Nová generácia tepelných čerpadiel má efektívnejšiu kontrolu namŕzania, čím dokáže redukovať cyklus rozmrazovania. Vďaka tomu dokáže kontinuálne vykurovať až 10 hodín bez rozmrazovania.


MONITOROVANIE SPOTREBY ENERGIE

V hydromoduloch Ecodan je zabudovaný ultrazvukový prietokomer ktorý dokáže merať vyrobenú energiu do vykurovacieho systému. K jednotkám sa dá pripojiť aj výstup z elektromeru a tým pádom viete presnú spotrebu elektrickej energie. Potom si viete cez ovládač pozrieť koľko ste spotrebovali na vykurovanie, koľko na ohrev teplej vody resp. na chladenie.

INTEGROVANÁ VANIČKA KONDENZÁTU

Pri vnútorných hydromoduloch s funkciou chladenia je štandardne integrovaná vanička na odvod kondenzátu. Zo zadnej strany jednotky je umiestnený vývod na odvedenie kondenzu.

OVLÁDANIE CEZ INTERNET / WIFI

K systému Ecodan je možné doplniť wifi adaptér a potom môžete mať dohľad nad vaším vykurovaním prakticky z akéhokoľvek miesta. Priamo zo svojho smartfónu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky tepelného čerpadla aj keď ste mimo domova.

Dotácia na tepelné čerpadlá MITSUBISHI

Všetky tepelné čerpadlá Mitsubishi vzduch-voda sú registrované v programe na poskytovanie dotácií Zelená domácnostiam. Môžete tak získať štátnu dotáciu až do výšky 3400 Eur v závislosti od výkonu vonkajšej jednotky.

Technické vlastnosti
Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]840×880×330
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]530×800×360
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Hladina akustického tlaku [dB]40
Chladiaci výkon [kW]4,00 - 7,50
Vykurovací výkon [kW]4,50 - 5,4
Trieda energetickej účinnostiA++
Prevádzkový režimVykurovanie a Chladenie
Umiestnenienástenná
WiFi Online ControllerVoliteľný
ChladivoR32
Path: > > MITSUBISHI Eco Inverter Tepelné čerpadlo, vykurovanie a chladenie
Prílohy k produktu

Máte otázky k tomuto produktu?