StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Flexibilita a pohodlie vďaka podlahovému vykurovaniu

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

Nástenná lokálna rekuperácia Mitsubishi Lossnay VL-100U5-E s tiahlom

MITSUBISHI
na externom sklade
Nástenná lokálna rekuperácia Mitsubishi Lossnay VL-100U5-E s tiahlom Zobraziť väčšie

Rekuperácie MITSUBISHI

Nové

Nástenná rekuperačná jednotka Lossnay na vetranie priestoru do 80 m2. S touto rekuperačnou jednotkou dosiahnete úsporné vetranie a príjemnú vnútornú klímu v miestnosti pri veľmi nízkej spotrebe energie. Zariadenie od japonského Mitsubishi je perfektné pre chatu, suterén alebo garáž.

Viac detailov

Technické detaily
Popis produktu

Decentralizované systémy pre vetranie obytných priestorov so sebou prinášajú dve veľké výhody: V prípade potreby je možné flexibilná umiestniť na stenu a montáž je navyše veľmi rýchla. K tomu stačí jeden alebo dva otvory do steny (podľa modelu), do ktorých sa nainštalujú krátka vzduchotechnické potrubia. týmto potrubím prúdi von znehodnotený vzduch a súčasne dovnútra prúdi čerstvý vzduch zvonku. Odvádzaný vzduch pritom odovzdáva tepelnú energiu čerstvému, filtrovanému vzduchu zvonka. VL100 od Mitsubishi Electric  pracuje v simultánnej prevádzke. To znamená, že jediný ventilátor, pre privádzaný aj pre odvádzaný vzduch, vykonáva obe činnosti. Táto metóda má oproti vetracím jednotkám pracujúcim v striedavom režimu tú výhodu, že v miestnostiach nevzniká žiadny pretlak ani podtlak. Obdobne tu možno oproti systémom s rotačným rekuperátorom úplne oddeliť oba prúdy vzduchu a zamedziť tak ich nechcenému zmiešavaniu, čo by malo za následok pokles kvality privádzaného čerstvého vzduchu.

Zariadenie od japonského Mitsubishi je perfektné pre chatu, suterén alebo garáž. Získajte čerstvý vzduch v miestnosti a odstráňte nepríjemné pachy, plesne, peľ, radón. Znakom zlého vetrania je kondenzácia na oknách. S týmto ventilačným systémom môžete len zlepšiť vnútornú klímu vášho domu, Nástenná rekuperačná jednotka Lossnay je určená na vetranie priestoru do 80 m2. S touto rekuperačnou jednotkou dosiahnete úsporné vetranie a príjemnú vnútornú klímu v miestnosti pri veľmi nízkej spotrebe energie. Hmotnosť s balením je 9 kg. Výkon jednotky je 100 m3/h. Špičkové technické parametre, veľmi nízka spotreba energie a hlučnosť vo vzdialenosti 3m iba 25dB z nej robia ideálneho kandidáta do každej domácnosti. Rekuperačná jednotka je charakteristická tichým chodom aj pri maximálnych otáčkach. Účinnosť rekuperácie tepla je až do 80%.

Vlastnosti, charakteristika a výbava

Jednotka VL100 umožňuje prevádzku aj v režime "len odvod vzduchu". Ponúka dvojstupňovú reguláciu otáčok. Prevádzková vonkajšia teplota rekuperácie sa pohybuje od -10 °C až do 40 °C, a v režime "odvod vzduchu" od -20 °C až 40 °C. Balenie obsahuje prívodné a odťahové potrubie spolu s ochrannými krytmi proti vniknutiu dažďovej vody. Inštalácia je jednoduchá, bez náročných stavebných úprav, stačia 2 otvory cez stenu priemeru 80-90 mm. Priaznivý pomer medzi cenou a výkonom. Ide o ideálne riešenie pre úsporné vetranie a príjemnú vnútornú klímu. Štruktúra entalpického výmenníka s krížovým usporiadaním prúdov vzduchu umožňuje efektívnu výmenu tepla i vlhkosti a vďaka jeho vlastnostiam nie je potreba z jednotky odvádzať žiadny kondenzát. Jednotka udržiava optimálnu vlhkosť v interiéri. Ako príslušenstvo je možné dodať tiež jemný prachový filter triedy EUF7. K jednotkám možno dodať aj jednoduchý diaľkový ovládač s označením PZ02VLR. Štandardne k dispozícii možnosť pripojenia čidla na CO2 k základnej doske jednotky.

Použitie

Vhodné tam, kde nie je možné realizovať potrubné rozvody
Filtrácia privádzaného vonkajšieho vzduchu
Vhodné do inštalácií citlivých na hluk
Účinné a úsporné vetranie s funkciou rekuperácie

Technické vlastnosti
Plocha [m²]do 75 m²
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Hladina akustického tlaku [dB]25
FarbaBiela
Umiestnenienástenná
Prevádzkový rozsah-10 °C až 40 °C
Path: > > > Nástenná lokálna rekuperácia Mitsubishi Lossnay VL-100U5-E s tiahlom
Prílohy k produktu

Máte otázky k tomuto produktu?