Lokálna rekuperácia BRINK Renovent AIR 70

Vetranie s rekuperáciou sa stáva bežnou súčasťou novostavieb. V existujúcich stavbách je inštalácia centrálneho systému pomerne náročná, často neuskutočniteľná. Brink AIR 70 je kompaktné a vysokoúčinné zariadenie. V cene je už exteriérová mriežka aj s nadstavcom. Ďalšie príslušenstvo je možné dokúpiť iba vo verzii PLUS.

Povrchová úprava
 • RAL 9010
 • Nerez
Filtre
 • Bez náhradných filtrov
 • Sada filtrov F7/G4
 • Sada filtrov G4
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

Vysokoúčinné, úsporné a exrémne tiché

Účinné vetranie prispieva ku komfortnému bývaniu a k zdraviu celej rodiny. Vetranie s rekuperáciou sa stáva bežnou súčasťou novostavieb. V existujúcich stavbách je inštalácia centrálneho systému pomerne náročná, často neuskutočniteľná. Brink reaguje na vysoký dopyt po lokálnych rekuperačných jednotkách uvedením kompaktného a zároveň vysokoúčinného zariadenia. AIR 70 je zariadením, ktoré vychádza z konceptu centrálnych rekuperačných jednotiek RENOVENT.

Lokálna rekuperácia umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v ktoromkoľvek priestore. Do jednej miestnosti sa spravidla navrhuje jedna rekuperačná jednotka AIR 70. Prívod čerstvého vzduchu a odťah znehodnoteného vzduchu prebieha súčasne cez protiprúdový výmenník tak, ako pri centrálnych zariadeniach.   V porovnaní s centrálnymi systémami je však inštalácia pomerne jednoduchá nakoľko sa nerealizuje rozvodný systém.

Decentrálna rekuperačná jednotka AIR 70 nájde svoje uplatnenie pri vetraní existujúcich stavieb i novostavieb:

 • malometrážne byty a garsónky
 • hotelové izby a penzióny
 • kancelárie
 • ordinácie
 • školské učebne

 

V jednoduchosti je krása

Vďaka nadčasovému designu bude vnútorný kryt pôsobiť harmonicky v každom interiéri. Navyše na kryt je možné jednoducho aplikovať farebný odtieň podľa želania, čo robí Air 70 prispôsobivým v každom priestore. Na vonkajšiu stranu steny sa podľa hrúbky obvodovej konštrukcie umiestnia mriežky s z nerezovej ocele alebo z ocele s galvanicky pozinkovaným povrchom proti korózii. K dispozícii sú v dvoch farebných prevedeniach, a to v bielom a pôvodnom farebnom odtieni.

Nízka hlučnosť a vysoká účinnosť rekuperácie

Konštrukcia lokálnej vetracej jednotky vychádza z viac než 30-ročných skúseností vo vývoji a výrobe centrálnych rekuperačných jednotiek. Brink kladie vysoký dôraz na nízku hlučnosť vlastných výrobkov. Vďaka sofistikovanej technológii výroby sa AIR 70 stáva najtichším decentralizovaným zariadením na trhu. Navyše vlastná spotreba energie zariadenia je veľmi nízka, iba 4,2W.

Malé rozmery, veľký výkon

Rekuperačná jednotka AIR 70 je najkompaktnejším lokálnym vetracím zariadením na trhu. Vysoký výkon až do 70 m³/h pri priemere potrubia 250mm umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v akomkoľvek priestore. Vysokovýkonná jednotka zabezpečí plynulý prívod vzduchu do miestnosti a zároveň odvod vydýchaného vzduchu s nadbytočnou vlhkosťou. V decentrálnych jednotkách Air 70 bol aplikovaný rovnaký princíp prúdenia vzduchu ako je tomu v centrálnych rekuperačných zariadeniach (zabezpečuje nepretržitý prívod čerstvého a zároveň odvod znehodnoteného vzduchu). Navyše, zariadenie spĺňa prísne Európske normy (EN 13141-8 2015).

Nový  model  decentralizovaného  vetrania  s  rekuperáciou  tepla  uzatvára širokú škálu produktov a umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v ktoromkoľvek priestore.

 • Najtichšie decentralizované vetracie zariadenie s rekuperáciou
 • Spĺňa normy EN-13141-8 2015
 • Vysoká účinnosť rekuperácie
 • Nízka spotreba energie
 • Jednoduchá inštalácia

Pri vývoji sa vychádzalo z návrhu výkonných centrálnych jednotiek a Brinku sa podarilo aplikovať všetky vlastnosti veľkých sestier do tohto kompaktného zariadenia: 100% bypassvysokoúčinný protiprúdový výmenník inteligentný predohrev, možnosť pripojenia senzorov CO₂ a vlhkostných čidiel.

Detaily produktu
BRINK
450050
Nové

Tabuľka dát

Max. prietok vzduchu [m3/h]70 m³/h
Účinnosť [%]80%
Hladina akustického tlaku [dB] 21,6
Filter vzduchuG4 / F7 (na objednávku)

Špecifické referencie

MPNRenovent-AIR-70

Prihlásiť sa

Menu