MITSUBISHI Power Inverter Tepelné čerpadlo, 200 L zásobník TÚV

Systémové riešenie celoročného vykurovania pre väčšinu regiónov. Funkcia vykurovania funguje účinne až do vonkajšej teploty -25°C. Pri vonkajšej teplote -15°C poskytuje stále 60-90% z nominálneho výkonu. Zariadenie má integrovaný 200 litrový zásobník na ohrev pitnej vody.

Výkon
  • 6,0 kW
  • 8,0 kW
  • 10,0 kW
  • 12,0 kW
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

Celý systém tepelného čerpadla vzduch–voda sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorného hydromodulu, ktorý sa napája do vykurovacieho systému. Ak sa rozhodnete riešiť vykurovanie a ohrev teplej vody moderným a ekonomickým spôsobom tak je pre Vás ideálnym riešením systém od Mitsubishi Electric. Plnohodnotne nahradí tradičné zdroje tepla ako sú drevo a plyn, takže do rodinného domu stačí priviesť iba elektrickú energiu. Podľa spôsobu technológie sa vonkajšie jednotky MITSUBISHI rozdeľujú na série Eco Inverter, Power Inverter a Zubadan.

Vonkajšia jednotka Power Inverter

Vonkajšie jednotky MITSUBISHI Power Inverter sú novinkou na trhu. Tepelné čerpadlo s veľkou variabilitou použitia. Systémové riešenie celoročného vykurovania pre väčšinu regiónov. Funkcia vykurovania funguje účinne až do vonkajšej teploty -25°C. Pri vonkajšej teplote -15°C poskytuje stále 60-90% z nominálneho výkonu. Je vybavená funkciou automatického rozmrazovania. Vonkajšie jednotky majú nový dizajn a konštrukciu, ktorá výrazne znižuje hlučnosť a vibrácie (až o 10 dB) a má zvýšenú energetickú efektivitu. Ideálna aj pre rodinné domy v hustej zástavbe. Jednotky sa vyrábajú s chladivom R32.

VSTREKOVANIE CHLADIVA

Vďaka novému typu Cu potrubia na priame vstrekovanie chladiva sa zvyšuje teplovýmenná plocha a tým aj energetická efektivita prevádzky.


NOVÝ TYP VÝMENNÍKA

Vďaka novému 3 radovému výparníku vonkajšej jednotky, ktorého plocha je až o 15% väčšia, má jednotka vyššiu energetickú efektivitu.

EFEKTÍVNEJŠIE ROZMRAZOVANIE

Jednotka redukuje cyklus rozmrazovania efektívnejšiu kontrolou namŕzania. Dokáže preto kontinuálne vykurovať až 10 hodín bez rozmrazovania.

TICHŠIA PREVÁDZKA

Väčší ventilátor s optimalizovanou polohou v kombinácii s lepším uložením a izoláciou kompresora a gumovým tesnením prispievajú k nižšej hlučnosti.

Vnútorná jednotka - Hydromodul

Hydromodul ponúka funkciu vykurovania a má integrovaný 200 litrový zásobník na ohrev pitnej vody. Vďaka pokročilej regulácii systému je vylepšená aj spotreba a energetická efektivita. Súčasťou je už užívateľsky príjemné ovládanie pre nastavenie vykurovacích kriviek, týždenný program a pod. K energeticky úspornej distribúcií tepla je už obsiahnuté vo vnútornom module vysoko účinné obehové čerpadlo s energetickou triedou A. Vďaka kompaktným rozmerom sa dá vnútorný modul veľmi ľahko umiestniť kdekoľvek vo vnútornom priestore vykurovaného objektu bez toho, aby zaberal veľa miesta. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia cez Wi-Fi. Vnútri hydraulického modulu sú integrované všetky potrebné súčasti pre rýchlu inštaláciu. 


AUTOADAPTÍVNA REGULÁCIA

Na základe vyhodnotenia vonkajšej teploty a teplotnej odozvy z vykurovaného priestoru, koriguje ekvitermickú krivku, takze pracuje maximálne efektívne.

INTEGROVANÁ VANIČKA KONDENZÁTU

Pri vnútorných hydromoduloch s funkciou chladenia je štandardne integrovaná vanička na odvod kondenzátu. Zo zadnej strany jednotky je umiestnený vývod na odvedenie kondenzu.


MONITOROVANIE SPOTREBY ENERGIE

V hydromoduloch Ecodan je zabudovaný ultrazvukový prietokomer ktorý dokáže merať vyrobenú energiu do vykurovacieho systému. K jednotkám sa dá pripojiť aj výstup z elektromeru a tým pádom viete presnú spotrebu elektrickej energie. Potom si viete cez ovládač pozrieť koľko ste spotrebovali na vykurovanie, koľko na ohrev teplej vody resp. na chladenie.

OVLÁDANIE CEZ INTERNET / WIFI

K systému Ecodan je možné doplniť wifi adaptér a potom môžete mať dohľad nad vaším vykurovaním prakticky z akéhokoľvek miesta. Priamo zo svojho smarfónu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie prevádzky tepelného čerpadla aj keď ste mimo domova.

Dotácia na tepelné čerpadlá MITSUBISHI

Všetky tepelné čerpadlá Mitsubishi vzduch-voda sú registrované v programe na poskytovanie dotácií Zelená domácnostiam. Môžete tak získať štátnu dotáciu až do výšky 3400 Eur v závislosti od výkonu vonkajšej jednotky.

Detaily produktu
MITSUBISHI
PUD-SWM60VAA+EHST20D-YM9D
Nové

Tabuľka dát

Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]1050x1020x480
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]530×800x360
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Hladina akustického tlaku [dB] 40
Farba Biela
Vykurovací výkon [kW] 6,00 - 12,00
Trieda energetickej účinnostiA++
Prevádzkový rozsah vykurovanie [°C]-25 ~ +35
Prevádzkový režim Vykurovanie
Zásobník vody [L] so zásobníkom (200)
Umiestnenie samostatne stojaca
WiFi Online Controller Voliteľný
Chladivo R32

Špecifické referencie

MPNPUD-SWM+EHST20D-YM9D

Prihlásiť sa

Menu