StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Flexibilita a pohodlie vďaka podlahovému vykurovaniu

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

HITACHI Shirokuma RAK-RXE - nástenná klimatizácia

Hitachi

Nové

Model SHIROKUMA je najtichší z nástenných radov. Pre horské oblasti sa vyrába aj variant Nordic, kedy jednotka umožňuje vykurovanie až do - 25 ° C vonkajšej teploty. Tento model je k dostaniu vo výkonoch 2,5 až 5 kW a je vybavený funkciou Frost Wash aj čidlom prítomnosti osôb, vďaka čomu je energeticky menej náročná. V cene jednotky je zahrnutý IR ovládač.

Viac detailov

Ceny sú uvedené bez inštalácie a dopravy.

2,5 kW
3,5 kW
5,0 kW

1 651,20 € S DPH TCH SPACE Žilina

Cenu zistíte výberom verzie
  • 2,5 kW
  • 3,5 kW
  • 5,0 kW

Technické detaily
Popis produktu

 

Hitachi Shirokuma NORDIC RAK-RXE

Klimatizácia do náročných podmienok

Model SHIROKUMA je najtichší z nástenných radov a je možné zapojiť aj do multisplitu. Pre horské oblasti sa vyrába aj variant Nordic, kedy jednotka umožňuje vykurovanie až do - 25 ° C vonkajšej teploty. Tento model je k dostaniu vo výkonoch 2,5 až 5 kW a je vybavený funkciou Frost Wash aj čidlom prítomnosti osôb, vďaka čomu je energeticky menej náročná. V cene jednotky je zahrnutý IR ovládač.

 

Celoročný komfort s technológiami HITACHI

Klimatizácia má najvyššiu triedu energetickej účinnosti A+++ a je možné prevádzkovať ju v režime vykurovania až do -20°C. Ak je vonku chladnejšie, systém tepelného čerpadla zabezpečuje nízkoenergetické vykurovanie vyžadujúce minimálnu údržbu. V miernejšom podnebí môže dokonca nahradiť iné zdroje vykurovania. Dodávame ju vo výkonoch chladenia 2,5-5kW s ekologickým chladivom R32. Vďaka tomu je tou najlepšou voľbou, ak je nutná najvyššia kvalita vzduchu v klimatizovanom priestore. Navyše má zabudovanú aj WLAN. Zabudovaný senzor prítomnosti osôb zistí, či sa niekto nachádza v miestnosti a pri neprítomnosti osôb prejde klimatizácia do úsporného režimu, ktorý je zrušený po návrate osôb. Vďaka tejto funkcii dosiahnete nižšiu spotrebu energie zariadenia - nižších prevádzkových nákladov.

FrostWash, autočistenie výmenníka

Pomocou tejto technológie výmenník tepla automaticky zamrzne, aby sa odstránili všetky nečistoty a zachoval sa optimálny výkon.

Konštantný výkon až do -15°C

Vďaka technológii "Constant Power" je vonkajšia jednotka schopná udržať konštantný výkon až do -15°C a prevádzku až do -25°C.

Horizontálno-vertikálne prúdenie

Unikátna technológia 4-smerného prúdenia vzduchu, ktorá ponúka ešte väčší komfort v rade nástenných klimatizácii Performance.

Patentovaný systém vektorového ovládania

Systém vektorového ovládania optimalizuje prevádzku kompresorov na vonkajších jednotkách na dosiahnutie neprekonateľného výkonu.

Hibernácia pre zníženie spotreby energie

Inteligentná regulácia vonkajších jednotiek Hitachi znamená, že pri ich zastavení je možné dosiahnuť zníženie spotreby o 70%.

Jemné chladenie reguláciou kompresora

Táto funkcia obmedzuje prúdenie vzduchu s nedostatočnou teplotou, zabraňujú studenému prievanu a zabezpečuje väčší komfort.

Plynulé ovládanie pohonu

Funkcia sa používa na reguláciu rýchlosti kompresora až na 0,1 Hz, aby bola zaručená úspora a konštantná, komfortná teplota.

Senzor prítomnosti osôb v miestnosti

Úspora elektrickej energie - senzor prítomnosti osôb v miestnosti detekuje ľudskú prítomnosť, pre zníženie nákladov na energiu.

Prémiová kontrola nad klímou v interiéri

Pokročilé technológie v zariadení uľahčujú udržiavanie zdravšíeho vnútorného prostredia a intuitívne ovládanie zaistí pohodlie i energetickú účinnosť. Na prispôsobenie sa vašim meniacim sa potrebám ponúka klimatizácia inovatívne funkcie ako výkonný režim Powerful alebo časovač pre zaspanie Sleep. Aj keď ste na cestách, máte svoju klimatizáciu pod kontrolou vďaka aplikácii vo svojom telefóne. Všetky klimatizačné jednotky a systémy Hitachi Cooling & Heating sú konštruované podľa najvyšších štandardov, aby sa minimalizovali akékoľvek nepríjemnosti, takže vám nič nebude brániť v tom, aby ste si celoročne užívali ideálne vnútorné prostredie.

 

Funkcia FrostWash

Táto rada nástenných jednotiek ponúka unikátnu funkciu čistenie tepelného výmenníka vnútornej jednotky. Jednotka sa podchladí tak, že sa vytvorí na lamelách výparníka námraza. Potom obráti chod, aby námraza sa roztopil a odniesla so sebou usadené nečistoty. Čistiaci cyklus je zakončený vysúšaním výmenníka pre zabránenie tvorbe plesní. Vplyv na úbytok baktérií a plesní bol pozorovaný už po jednom cykle FrostWash. Test bol vykonaný v Kitasato Research Center of Environmental Science.

 

1. FÁZA
namrazenie na 20 minút

Podchladenie výmenníka tepla vnútornej jednotky.

2. FÁZA
rozmrazenie, čistenie 1 min

Vyčistenie výmenníka roztápajúcou sa námrazou. 

3. FÁZA
vysušenie výmenníka tepla

Výmenník tepla vnútornej jednotky sa vysuší.

 

Hi Kumo online ovládanie a kontrola

Hi Kumo technológia umožňuje inštalačnému technikovi alebo správcovi budovy ponúknuť vám službu s vysokou pridanou hodnotou - vzdialenú údržbu. Prístup k prevádzkovým údajom je v prípade poruchy alebo poruchy okamžite prístupný na online platforme. Už žiadny stratený čas a opakované volanie - problém identifikujeme vzdialene a rýchlo, pre vašu spokojnosť.

 

Ako získať výhody Hi Kumo?

 

Odošleme vám žiadosť o prístup prostredníctvom svojho účtu Hi Kumo PRO.

Vy prijme požiadavku na vzdialený prístup a zásady ochrany spracovania dát.

A je to! Náš technik má prístup k prevádzkovým údajom pre zaistenie servisu.

DC-invertor technológia

HITACHI ako jeden z prvých výrobcov začal do svojich systémov aplikovať DC-invertorovú technológiu, ktorá sa vyznačuje vysokou energetickou účinnosťou pri riadení výkonov kompresorov a ventilátorov. Využitím DC-invertorovej technológie je možné ušetriť až 40% energie. Nemenej dôležitou vlastnosťou DC-invertorovej technológie je tichá prevádzka systémov. DC Scroll kompresory a DC dvojité rotačné kompresory s neodymovým magnetom použitým v rotore elektrickom motore kompresora sú charakteristické vysokou účinnosťou, minimom vibrácií, dlhšou životnosťou a predovšetkým rozšírenou oblasťou použitia. Aplikácia neodymového magnetu výrazne znižuje spotrebu elektrickej energie a znateľne potláča elektromagnetický šum, ktorý sa najviac prejavuje v režime nízkych otáčok elektrických motorov. Skrutkové Screw kompresory aplikované hlavne v chladičoch kvapalín predstavujú vysokú technickú úroveň, veľký výkon, minimálnu poruchovosť, tichý chod bez rázov a predĺžený interval výmeny kompresorového oleja. Skrutkové kompresory (Screw) patria k špičke v obore a Hitachi ako prvý výrobca na svete zvládol výrobu evolventy (špirály) pre použitie v Scroll kompresoroch.

 

Technické vlastnosti
Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]792 × 600 × 299
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]900 × 295 × 210
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
FarbaBiela
Trieda energetickej účinnostiA+++
Prevádzkový režimVykurovanie a Chladenie
Umiestnenienástenná
WiFi Online ControllerVoliteľný
ChladivoR32
Prevádzkový rozsah-20ºC - 43ºC
Path: > > > HITACHI Shirokuma RAK-RXE - nástenná klimatizácia
Prílohy k produktu

Máte otázky k tomuto produktu?