HITACHI Yutaki S80 vysokoteplotné tepelné čerpadlo bez zásobníka TUV

Tepelné čerpadlo HITACHI Yutaki S80 s možnosťou doplniť o samostatne stojaci zásobník TÚV (200-260L). Dodávame aj variant Yutaki S80 Combi s možnosťou umiestnenia zásobníka TÚV na jednotku (jednotka má zosilnený rám šasi). V prípade záujmu o kombináciu so zásobníkom vody požiadajte o individuálnu ponuku.

Výkon
  • 11,0 kW
  • 14,0 kW
  • 16,0 kW
Objem zásobníka
  • bez zásobníka
  • 200l
  • 260l
Napájanie
  • 1-fáz. 230V 50 Hz
  • 3-fáz., 400V 50 Hz
SKU: RWH-4.0VNFE+RAS-4WHVNPE
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

 

Vysokoteplotné TČ Yutaki S80

Vysokoteplotné tepelné čerpadlá Hitachi Yutaki S80 v splitovom prevedení spočívajú v delenom systéme vonkajšej a vnútornej jednotky bez integrovaného zásobníka na ohrev pitnej vody. Model Yutaki S80 má prevádzkové teploty medzi -25 °C a 46 °C a je ideálny pre mnoho typov inštalácií vďaka vysokému výkonu, 11–16 kW. Aj v najchladnejších dňoch roka poskytuje dodatočný vykurovací výkon aj bez integrovaného elektrického ohrevu, takže sa nemusíte báť o svoj komfort. Vykurovanie priestoru je možné zaistiť prostredníctvom podlahového vykurovania, radiátorov či fancoilov. Hlučnejšie komponenty sú umiestnené vo vonkajšej jednotke, tým pádom pokoj v interiéri nie je nijako rušený.

 

 

Yutaki S80 môže byť inštalované v nábytkovej stene vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hlučnosti. V prípade potreby dosahuje teploty vody až do 80 °C. K tomuto využíva druhý inteligentný chladiaci okruh, ktorý je kaskádovo spínaný v prípade požiadavky vysokej teploty vody. Tým môžete kúriť presne na požadovanú teplotu a efektívne sporiť náklady. Jednotlivé výkonové verzie sú dodávané ako jednofázové aj trojfázové bez záložného elektrokotla. Yutaki S80 sa ponúka samostatne ale aj s možnosťou kombinácie so samostatne stojacim zásobníkom 200 alebo 260 litrov. Rad Yutaki S80 je vybavený okruhmi Smart Cascade. Tento koncept, jedinečný pre Hitachi, múdro optimalizuje výkon tepelného čerpadla na základe požiadaviek systému. Pokiaľ je požadovaná teplota výstupnej vody do 53 °C, tepelné čerpadlo využíva iba okruh s chladivom R410A. Ak je požiadavka vyššia (až do 80 °C), aktivuje sa druhý chladivový okruh s chladivom R134a. To poskytuje značné úspory energie a vysoké celoročné výkony.

Pokrytie všetkých požiadaviek

Aj v najchladnejších dňoch roka vám poskytne optimálny vykurovací výkon, takže sa nemusíte báť o svoj komfort.

Malý pôdorys vnútornej jednotky

Vďaka kompaktnej konštrukcii je ideálna pre malé priestory. Vnútorné jednotky zaberajú iba cca 60×70 cm.

Jedna z najlepších účinností na trhu

Yutaki S80 má jedno z najvyšších COP na trhu a úspornú energetickú triedu, ktorá zaručuje vyššie prevádzkové úspory.

Ovládač s mnohostranným využitím

Užívateľsky prívetivý ovládač v SK dokáže riadiť vykurovacie zóny, ohrev TÚV a bazénu a fungovať ako izbový termostat.

Prevádzka aj v extrémnych podmienkach

Široký prevádzkový rozsah umožňuje jednotke pracovať v extrémnych vonkajších podmienkach -25 °C až 46 °C.

Znížená spotreba aj bez záložného ohrevu

Výstupná teplota vody až 80 °C je dosahovaná aj pri nízkej vonkajšej teplote, bez nutnosti záložného elektrického ohrevu.

Yutaki S80 sa prispôsobí Vaším potrebám

Požiadavky na tepelné čerpadlo sa po celý rok menia - vykurovanie v chladnom období, chladenie v lete, príprava teplej úžitkovej vody po celý rok. Mnohí užívatelia budú chcieť tiež pripojiť svoje inštalácie k solárnym panelom alebo ohriať vodu vo svojom bazéne. Je preto dôležité mať riešenie na mieru, ktoré spĺňa všetky tieto potreby. Rad Yutaki S80 je preto kompatibilný so všetkými typmi koncových vykurovacích prvkov: klasické vykurovacie telesá, podlahové vykurovanie aj fancoily. Môžete tiež napojiť vykurovacie zóny s rôznou teplotou vykurovacej vody, s vykurovacími telesami na poschodí a podlahovým vykurovaním na prízemí. Ovládač na jednotke je možné využiť aj ako izbový termostat. Jeho menu je aj v slovenčine. Vzdialené riadenie cez chytrý telefón umožňuje aplikácia Hi-Kumo.

Takmer nehlučné a kompaktné jednotky

Yutaki S80 môže byť inštalované v malom priestore - aj v nábytkovej stene vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hlučnosti.


Možnosť doplniť o zásobník TÚV 260 L

Možnosť doplniť o samostatne stojaci zásobník TÚV (200-260L). Dodávame aj variant Yutaki S80 Combi so zásobníkom na jednotke.

Maximálna výstupná teplota 80 °C

Všetky modely HITACHI Yutaki S80 majú 2 chladivové okruhy (2 kompresory) zaisťujúce stály výkon do vonkajšej teploty až -20 °C.

Bezpečný ohrev vody v externom zásobníku

6 kW elektrický ohrev je iba v samostatnom zásobníku vody ak je použitý. Slúži na periodické prehriatie vody proti baktérii Legionella.

Hi Kumo online ovládanie a kontrola

Hi Kumo technológia umožňuje inštalačnému technikovi alebo správcovi budovy ponúknuť vám službu s vysokou pridanou hodnotou - vzdialenú údržbu. Prístup k prevádzkovým údajom je v prípade poruchy alebo poruchy okamžite prístupný na online platforme. Už žiadny stratený čas a opakované volanie - problém identifikujeme vzdialene a rýchlo, pre vašu spokojnosť.

Ako získať výhody Hi Kumo?

Odošleme vám žiadosť o prístup prostredníctvom svojho účtu Hi Kumo PRO.

Vy prijme požiadavku na vzdialený prístup a zásady ochrany spracovania dát.

A je to! Náš technik má prístup k prevádzkovým údajom pre zaistenie servisu.

Certifikácia Heat Pump KEYMARK

KEYMARK je nezávislá európska certifikačná značka (certifikácia ISO typu 5) vykonávajúci certifikáciu pre všetky tepelné čerpadlá vzduch-voda, reverzibilná klimatizácia (patriaca do Lot 10), kombinovaná tepelné čerpadlá a ohrievače teplej úžitkovej vody, ktoré sú zahrnuté v rámci programu Ecodesign (Nariadenia EÚ 813/2013 a 814/2013).

Dotačný program

Tepelné čerpadlá sú klasifikované ako vykurovacie zariadenia využívajúce energiu z obnoviteľných zdrojov, a preto sú podporované dotačným programom Slovenskej republiky.

Detaily produktu
HITACHI
RWH-4.0VNFE+RAS-4WHVNPE
Nové

Tabuľka dát

Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]950 × 1380 × 370
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]595 × 706 × 695
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza) / 400 (3-faza)
Hladina akustického tlaku [dB] 37 dB(A)
Farba Biela
Trieda energetickej účinnostiA+++
Prevádzkový režim Vykurovanie a Chladenie
Zásobník vody [L] bez zásobníka
Umiestnenie samostatne stojaca
WiFi Online Controller Voliteľný
Chladivo R410A
Prevádzkový rozsah-25ºC - 46ºC

Špecifické referencie

MPNRWH-4.0VNFE+RAS-4WHVNPE

Prihlásiť sa

Menu