HITACHI Yutaki, nástenné tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá Hitachi Yutaki, s prevádzkovými teplotami medzi -25 °C a 46 °C zvládne riadiť dva vykurovacie okruhy s rozdielnou teplotou a zároveň ohrievať vodu v bazéne. Vykurovanie a chladenie priestoru je možné zaistiť prostredníctvom podlahového vykurovania, radiátorov či fancoilov.

Výkon
  • 4,3 kW
  • 6,0 kW
  • 8,0 kW
  • 11,0 kW
  • 14,0 kW
  • 16,0 kW
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

 

Vysoký výkon radu Yutaki

Tepelné čerpadlá Hitachi Yutaki v splitovom prevedení spočívajú v delenom systéme vonkajšej a vnútornej jednotky (hydroboxu). Model Yutaki má prevádzkové teploty medzi -25 °C a 46 °C. Základný softvér jednotky zvládne odriadiť dva vykurovacie okruhy s rozdielnou teplotou a zároveň ohrievať vodu v bazéne. Vykurovanie a chladenie priestoru je možné zaistiť prostredníctvom podlahového vykurovania, radiátorov či fancoilov. Hlučnejšie komponenty sú umiestnené vo vonkajšej jednotke, tým pádom pokoj v interiéri nie je nijako rušený.

Toto splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda dodávame vo vykurovacích výkonoch 4,3 až 24 kW. Menšie hydroboxy sú jednofázové s 3kW elektrokotlom (záložným el. ohrievačom), stredné s elektrokotlom 6kW je možné zapojiť oboma spôsobmi (1f a 3f) a najväčšie hydroboxy sú 3 fázové s 9kw elektrokotlom. Jednotky sú kompatibilné s akýmkoľvek externým zásobníkom TÚV. Splitové tepelné čerpadlá sú teraz pri nižších výkonoch s chladivom R32, väčšej veľkosti tepelných čerpadiel si ponechali chladivo R410A.

Pokrytie všetkých požiadaviek

Aj v najchladnejších dňoch roka vám poskytne optimálny vykurovací výkon, takže sa nemusíte báť o svoj komfort.

Malé rozmery vnútornej jednotky

Vďaka kompaktnej konštrukcii je ideálna pre malé priestory. Modely 4,3 - 8,0 kW sa zmestia aj do kuchynskej linky.

Jedna z najlepších účinností na trhu

Rad Yutaki S má jedno z najvyšších COP na trhu, energetickú triedu A+++, ktorá zaručuje vyššie prevádzkové úspory.

Ovládač s mnohostranným využitím

Užívateľsky prívetivý ovládač v SK dokáže riadiť 2 vykurovacie zóny, ohrev TÚV a bazénu a fungovať ako izbový termostat.

Prevádzka aj v extrémnych podmienkach

Široký prevádzkový rozsah umožňuje jednotke pracovať v extrémnych vonkajších podmienkach –25 °C až 46 °C.

Znížená spotreba aj bez záložného ohrevu

Výstupná teplota vody až 60 ° C je dosahovaná aj pri –5 °C vonkajšej teploty, bez nutnosti záložného elektrického ohrevu.

Yutaki sa prispôsobí Vaším potrebám

Požiadavky na tepelné čerpadlo sa po celý rok menia - vykurovanie v chladnom období, chladenie v lete, príprava teplej úžitkovej vody po celý rok. Mnohí užívatelia budú chcieť tiež pripojiť svoje inštalácie k solárnym panelom alebo ohriať vodu vo svojom bazéne. Je preto dôležité mať riešenie na mieru, ktoré spĺňa všetky tieto potreby. Rad Yutaki S je preto kompatibilný so všetkými typmi koncových vykurovacích prvkov: vykurovacie telesá, podlahovým kúrením/chladením a fancoily. Môžete tiež napojiť dve vykurovacie zóny s rôznou teplotou vykurovacej vody, s vykurovacími telesami na poschodí a podlahovým vykurovaním na prízemí. Ovládač na jednotke je možné využiť aj ako izbový termostat. Jeho menu je aj v slovenčine. Vzdialené riadenie cez chytrý telefón umožňuje aplikácia Hi-Kumo.

Prevádzkové režimy Yutaki

Bivalentný systém

Najčastejšia konfigurácia, keď výkon je dimenzovaný tak, aby na 80% pokryl požiadavky na vykurovanie na najchladnejší deň v roku. ideálna rovnováha medzi nákladmi na a inštaláciu a na prevádzku.


Monovalentný systém

Ak je systém konfigurovaný ako monovalentný, tak je výkon tepelných čerpadiel HITACHI YUTAKI dimenzovaný tak, aby 100% pokryl požiadavky na vykurovanie pre tie najchladnejšie dni v roku. 

Letné obdobie

V lete môže byť systém využívaný ako zdroj studenej vody pre klimatizáciu, v kombinácii s jednotkami fan-coil, alebo na chladenie podlahy. Teplota vody pre fan-coil je 5 °C a pre podlahy 16 až 22 °C.

Príprava teplej vody

HITACHI YUTAKI ponúka možnosť ohrevu úžitkovej vody až na teplotu 70 °C. Voda v zásobníku je ohrievaná na teplotu pod 60 °C a následne dohrievaná elektrickým vykurovacím telesom integrovaným.

Hi Kumo online ovládanie a kontrola

Hi Kumo technológia umožňuje inštalačnému technikovi alebo správcovi budovy ponúknuť vám službu s vysokou pridanou hodnotou - vzdialenú údržbu. Prístup k prevádzkovým údajom je v prípade poruchy alebo poruchy okamžite prístupný na online platforme. Už žiadny stratený čas a opakované volanie - problém identifikujeme vzdialene a rýchlo, pre vašu spokojnosť.

Ako získať výhody Hi Kumo?

Odošleme vám žiadosť o prístup prostredníctvom svojho účtu Hi Kumo PRO.

Vy prijme požiadavku na vzdialený prístup a zásady ochrany spracovania dát.

A je to! Náš technik má prístup k prevádzkovým údajom pre zaistenie servisu.

Certifikácia Heat Pump KEYMARK

KEYMARK je nezávislá európska certifikačná značka (certifikácia ISO typu 5) vykonávajúci certifikáciu pre všetky tepelné čerpadlá vzduch-voda, reverzibilná klimatizácia (patriaca do Lot 10), kombinovaná tepelné čerpadlá a ohrievače teplej úžitkovej vody, ktoré sú zahrnuté v rámci programu Ecodesign (Nariadenia EÚ 813/2013 a 814/2013).

Dotačný program

Tepelné čerpadlá sú klasifikované ako vykurovacie zariadenia využívajúce energiu z obnoviteľných zdrojov, a preto sú podporované dotačným programom Slovenskej republiky.

Detaily produktu
HITACHI
RWM-2.0R1E+RAS-2WHVRP1
Nové

Tabuľka dát

Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]629 × 799 × 300
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]712 × 450 × 275
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza) / 400 (3-faza)
Hladina akustického tlaku [dB] 37 dB(A)
Farba Biela
Prídavný ohrev [kW]3 kW
Trieda energetickej účinnostiA+++
Prevádzkový režim Vykurovanie a Chladenie
Zásobník vody [L] bez zásobníka
Umiestnenie nástenná
WiFi Online Controller Voliteľný
Chladivo R32
Prevádzkový rozsah-20ºC - 46ºC

Špecifické referencie

MPNRWM-2.0R1E+RAS-2WHVRP1

Prihlásiť sa

Menu