StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Flexibilita a pohodlie vďaka podlahovému vykurovaniu

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

Mimoriadne kolo dotácií na tepelné čerpadlá - 1,7 milióna €

Mimoriadne kolo dotácií na tepelné čerpadlá - 1,7 milióna €

V projekte Zelená domácnostiam II, je na 8. septembra o 15:00 naplánované mimoriadne kolo dotácií na tepelné čerpadlá. Na odhadovaných 567 kusov nových poukážok je vyčlenená suma 1,7 milióna €. Domácnosti budú môcť požiadať aj o podporu na ďalšie druhy zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie už začiatkom septembra a to solárnych systémov aj kotlov na biomasu. Pre veľký záujem zo strany domácností bola navýšená suma určená pre domácnosti a doplnená aj o finančný prebytok, pôvodne určený na technickú podporu projektu. Ak máte záujem o poukážku na slnečné kolektory alebo fotovoltaické panely budete sa môcť registrovať na stránke www.zelenadomacnostiam.sk od pondelka 6. septembra 2021. Na inštaláciu samotného zariadenia budete mať tri mesiace od vydania poukážky v zmysle osobitných podmienok projektu

 

Žiadosť o poukážku budete môcť podať tu

Fotovoltaické panely

Registrácia žiadosti o poukážku

Solárne panely

Registrácia žiadosti o poukážku

Tepelné čerpadlá

Registrácia žiadosti o poukážku

Kotly na biomasu

Registrácia žiadosti o poukážku

 

Projekt Zelená domácnostiam II sa už blíži do svojej záverečnej fázy. Financie z Európskych zdrojov určené na poukážky, v celkovej výške 41 miliónov €, budú vyčerpané v predstihu. Je naplánovaný ešte jeden menší projekt, aby sa pre domácnosti zabezpečila kontinuálna podpora až do začiatku nového programového obdobia. K prvým podaným žiadostiam na fotovoltické panely a slnečné kolektory budú poukážky vydané už v utorok 7. septembra 2021 o 11:00. V "zásobníkoch" sa ešte nachádzajú žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá zaregistrované v minulom kole, je preto pravdepodobné, že k novým žiadostiam budú poukážky vydané až v roku 2022.

 

Zásobník žiadostí o poukážku na štátnu dotáciu

 

Vďaka projektu Zelená domácnostiam II bolo od roku 2019 z Operačného programu Kvalita životného prostredia podporených viac ako 14-tisíc inštalácií na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v celkovej sume 28,1 milióna €.

Zdroj: zelenadomacnostiam.sk

NAPÍŠTE NÁM

Ďakujeme za Váš záujem, budeme vás kontaktovať čo najskôr.