Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

Rekuperačná jednotka Brink Air 70

Rekuperačná jednotka Brink Air 70

Lokálna rekuperačná jednotka AIR 70 spája všetky vlastnosti pre vetranie s rekuperáciou tepla do jedného kompaktného celku. Jedná sa o najtichšiu decentrálnu rekuperačnú jednotku na trhu. Nie sú nutné žiadne vzduchovody, tým je AIR 70 obzvlášť vhodná pre vetranie samostatných priestorov. Zariadenie môže byť kompletne inštalované na vonkajšej stene a jeho vlastnosti ho robia obzvlášť vhodným ako pre rekonštruované, tak i úplne nové nehnuteľnosti.

 

Riadenie výkonu podľa potreby

Široké možnosti ovládania vetracieho systému zaručujú prispôsobenie sa každému užívateľovi. Manuálne je možné ovládať jednotky cez káblové alebo diaľkové prepínače. So senzormi CO2 je systém riadený automaticky a dosahuje tak najvyššie hodnoty energetickej účinnosti. Entalpický výmenník tepla je schopný rekuperovať určité množstvo vlhkosti z odvádzaného vzduchu do privádzaného vzduchu vďaka  špeciálnej membráne. Výsledkom je príjemnejšie vnútorné prostredie, v ktorom je relatívna vlhkosť priemerne o 3 až 5% vyššia než pri použití klasického výmenníku tepla.

Výkonná lokálna jednotka BRINK AIR 70 ponúka

 


nízka spotreba energie

 


nízka hlučnosť jednotky

 

má zabudovaný predohrev


karta rozš. pripojenie

V jednoduchosti je krása

Vďaka nadčasovému designu bude vnútorný kryt pôsobiť harmonicky v každom interiéri. Navyše na kryt je možné jednoducho aplikovať farebný odtieň podľa želania, čo robí Air 70 prispôsobivým v každom priestore. Na vonkajšiu stranu steny sa podľa hrúbky obvodovej konštrukcie umiestnia mriežky s z nerezovej ocele alebo z ocele s galvanicky pozinkovaným povrchom proti korózii.

 

Vzhľad, ktorý sa prispôsobí interiéru

Keďže sú lokálne rekuperačné jednotky umiestnené na dobre viditeľných miestach v interiéri, sú na ne užívateľovi kladené vysoké estetické nároky. Kto by chcel mať v novo rekonštruovanom alebo postavenom dome na stene nejaké obludné monštrum. Všetko vybavenie rekuperačné jednotky je skryté v tele jednotky v stene a mimo vystupuje len decentné mriežka. Čelný kryt mriežky je navyše vyrobený z plastu, ktorý možno ľahko prefarbiť farbou podľa povrchu interiéru. Air 70 sa tak môže aj časom prispôsobovať zmenám interiéru.

Dostatočný vzduchový výkon

Jednotka je inštalovaná v rozdielnych typoch miestností s rozdielnymi výkonovými požiadavkami. Maximálny vzduchový výkon 70 m3/h zabezpečí s vysokou rezervou vetrania spální ale je dostatočný aj pre vetranie obývacích izieb. Výkon možno podľa potreby prepínať v rozsahu 15/25/40/55/70 m3/h.

 

Najtichšia dostupná lokálna rekuperácia na trhu

Hlučnosť rekuperačných jednotiek sa dnes stáva minimálne rovnako dôležitým parametrom ako je energetická efektivita. Obzvlášť u lokálnych rekuperačných jednotiek, ktoré by mali zabezpečiť dostatočné vetranie aj v spálňach v nočných hodinách. Dosiahnuť splnenie tejto požiadavky pri zodpovedajúcom vzduchovom výkone je veľmi ťažké. Firma Brink si na poli hlučnosti odvažuje tvrdiť, že ich rekuperačná jednotka Air 70 je momentálne najtichší dostupná lokálne rekuperačná jednotka na trhu. Toto tvrdenie sa môže zdať veľmi trúfalé, ale je podložené radom merania na rekuperačných jednotkách dostupných na trhu, medzi ktorými jednotka Air 70 dosahovala najlepších parametrov.

Ako sa má však zákazník vyznať v hlučnosti jednotlivých zariadení? Rada výrobcov bohužiaľ udáva hodnoty, u ktorých nie je zrejmé, na základe čoho boli namerané. Užívateľ si musí uvedomiť, že je medzi hodnotami "hlučnosti" podstatný rozdiel. Akustický tlak, na rozdiel od akustického výkonu je hodnota závislá od vzdialenosti a umiestnenie zariadení. Akustický tlak udávaný napríklad vo 3 m je číslo podstatne menší ako akustický výkon. Neznamená to však, že je zariadenie tichšie.

 

Technické údaje

Hrúbka steny [mm]

270 – 600 (flexibilita vďaka koncovým prvkom)

Maximálny výkon [m3/h]

70

Minimálny výkon  [m3/h]

15

Pripojenie (verzia PLUS)

eBus, bezdrôtové pripojenie, ModBus

Hladina akustického tlaku podľa EN-13141-8 2015 pri 15m3/h [dB(A)]

21,6

 

Ovládanie rekuperačných jednotiek

Rekuperačné jednotky sú dodávané vo verzii Standard a Plus. Verzia Standard má možnosť ručného prepínania piatich výkonov 15/25/40/55/70 m3/h. Jednotky PLUS je navyše možné dovybaviť ďalšími prvkami.

  • Vlhkostný senzor zvyšuje výkon rekuperačnej jednotky pri presiahnutí zvolenej citlivosti relatívnej vlhkosti.
  • Senzor CO2 zvyšuje intenzitu vetrania pri prekročení zvolenej koncentrácie CO2.
  • Jednotky Air 70 Plus možno pripojiť na nadradené ovládanie, ktoré bude prepínať jednotlivé výkonové stupne.
  • Air 70 je možné súčasne prepojiť do siete, kedy jedno zariadenie funguje ako tzv. Master a zostávajúce jednotky upravujú výkon podľa tohto zariadenia.
  • V roku 2016 príde na trh ovládanie Brink Home, ktoré umožnia ovládanie jednotiek pomocou mobilného telefónu alebo vzdialeného počítača.

Jednotka zároveň poskytuje hlásenia o požadovanej údržbe filtrov a chybové hlásenia. Technik potom pomocou počítača môže zistiť ďalšie podrobnosti o stave rekuperačné jednotky. Air 70 je teda predobrazom novej generácie lokálnych rekuperačných jednotiek, ktoré nám pomôžu zaistiť zdravé a príjemné prostredie s minimalizáciou nákladov na energie.

Na záver je nutné povedať, že lokálna rekuperačná jednotka Air 70 nie je náhradou za centrálne rekuperačné jednotky. Lokálne rekuperačné jednotky Air 70 sú aj napriek svojej dokonalosti určené predovšetkým pre rekonštrukcie a vetranie samostatných miestností.