Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

StandByMe + 500 € k tepelnému čerpadlu a záruka až 5 rokov!

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Kúp tepelné čerpadlo a vyhraj exkluzívny výhliadkový let

 

Galéria realizovaných projektov TCH Space

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne +421 948 863 388
Pon-Pia: 8:00-16:00

Peľová sezóna - postrach alergikov. Pomôže klimatizácia!

Peľová sezóna - postrach alergikov. Pomôže klimatizácia!

Ste súčasťou skupiny bojujúcej s respiračnými problémami? Predstava jarného vzduchu plného peľu vás v tom prípade asi nijak extra neteší. Nie ste v tom však sami. Predpokladá sa, že až 30% populácie trpí rôznou formou alergie a jej výskyt pravdepodobne porastie. Počet alergikov stúpa každý rok, pričom najčastejšia je alergia na peľ. Drobné peľové zrnká, obsahujúce aj bielkoviny, sa vzduchom dostanú na sliznicu nosa alebo očných spojiviek, kde spustia alergickú reakciu.

Klimatizácia prináša okamžitú úľavu

Jedným z riešení, ako si môžu alergici uľahčiť jarné obdobie, je inštalácia klimatizácie. Tá v domácnosti okrem teploty reguluje aj vlhkosť, čím zabraňuje množeniu baktérií a vírusov. Klimatizačné jednotky zároveň disponujú filtrami, ktoré čistia vzduch od nečistôt. Najbežnejšími sú prachové filtre, tie majú za úlohu odstrániť väčšie nečistoty a čiastočky prachu. Ľudia s respiračnými problémami by mali zvážiť aj investíciu do plazmového ionizátora, elektrostatického alebo HEPA filtra.

Klimatizácie Daikin

Účinok viacnásobného filtrovania

Najčastejšie alergény prítomné vo vzduchu sú peľ, prach, roztoče, plesne a pritom práve čerstvý a čistý vzduch a udržiavanie čistého prostredia v izbe sú pre alergika dôležité zásady. Tu sa naplno prejaví účinok klimatizácie s viacnásobným filtrovaním. Ešte výraznejšie sa vplyv klimatizácie prejaví pri alergiách, ktorými sme ohrození celoročne - napr. domáci prach, roztoče, srsť domácich zvierat a samozrejme aj pri astme, kde navyše pribúda aj potreba eliminovať cigaretový dym, prach a smog.

Jednotky Daikin pracujú so šesťvrstvovým filtračným systémom, ktorý okrem alergénov – peľ, prach, vírusy a baktérie – odstraňuje aj tabakový dym a zachytáva častice, ktoré následne rozkladá. Pomáha tak vytvoriť čisté a komfortné prostredie dôležité pre kvalitnejší život. Klimatizačné systémy Daikin navyše v porovnaní s tradičnými klimatizáciami znižujú náklady na energiu až o 30%.

Čistota filtrov je zásadná

Samotná inštalácia klimatizácie však nemusí viesť k zlepšeniu zdravotného stavu alergika. Dlhodobé používanie vzduchových filtrov v nich totiž postupne akumuluje prachové a iné drobné častice, ktoré bránia efektívnemu čisteniu vzduchu. Zanedbaný servis tiež vedie k vyššej spotrebe elektrickej energie a opotrebovaniu dielov. Naopak, pravidelné čistenie a údržba zaistí, že vzduch, ktorý vdychujete, bude vždy čistý a nezávadný a klimatizácia bude bezchybne slúžiť dlhší čas. Preto je potrebné ju v pravidelných intervaloch, ideálne pred sezónou, čistiť, a zároveň vymieňať filtre.