HITACHI Shirokuma RAF-RXE - parapetná klimatizácia

Inteligentné funkcie a dizajn v severskej kvalite. Parapetka Shirokuma Hitachi bola špeciálne vyvinutá pre severské podnebie a pre zákazníkov, ktorí si potrpia na dizajn. Podlahový model zo série Shirokuma má chytré funkcie a premyslený dizajn s napríklad odnímateľnou nohou a pohybovým senzorom. Zariadenia sú testované a funkčné aj pod -25°C s konštantným vykurovacím výkonom až do -15°C.

Výkon
  • 2,5 kW
  • 3,5 kW
  • 5,0 kW
Info a montáži a doprave
Cena je uvedená za zariadenie (vonkajšiu aj vnútornú jednotku) a neobsahuje cenu montáže, inštalačného materiálu ani dopravy (0,84€/km), ak v popise produktu nie je uvedené inak. Cenovú ponuku vrátane montáže zariadenia Vám vypracujeme na základe obhliadky na mieste inštalácie. Viac info na 0948 863 388, alebo nám napíšte: chcem info o tomto produkte
Popis

 

Parapetná Hitachi Shirokuma RAF-RXE

Estetika a pohodlie s podlahovým modelom Shirokuma

Parapetnú jednotku je možné inštalovať priamo na stenu bez podstavca alebo s podstavcom na zem. Spodný výfuk vzduchu umožňuje výbornú distribúciu vzduchu do všetkých kútov miestnosti. Vyrába sa vo výkonoch chladenia od 2,5 do 5 kW. IR ovládač je v cene jednotky. Vnútorná jednotka má dezodoračný a antibakteriálny filter, ktorý pohlcuje prach, plesne a iné škodlivé mikroorganizmy, a zabraňuje ich množeniu. Dôležitá je nízka hlučnosť vnútornej aj vonkajšej jednotky. Model SHIROKUMA je najtichší z parapetných jednotiek - 20dB(A). Tento model je vybavený aj funkciou Frost Wash aj senzorom prítomnosti osôb, vďaka čomu je energeticky menej náročná.

 

Celoročný komfort s technológiami HITACHI

Klimatizácia má najvyššiu triedu energetickej účinnosti A+++ a je možné prevádzkovať ju v režime vykurovania až do -20°C. V miernejšom podnebí môže klimatizácia dokonca nahradiť iné zdroje vykurovania. Dodávame ju vo výkonoch chladenia 2,5-5kW s ekologickým chladivom R32. Vďaka tomu je tou najlepšou voľbou, ak je nutná najvyššia kvalita vzduchu v klimatizovanom priestore. Navyše má zabudovanú aj WLAN (WIFI modul je voliteľný). Zabudovaný senzor prítomnosti osôb zistí, či sa niekto nachádza v miestnosti a pri neprítomnosti osôb prejde klimatizácia do úsporného režimu, ktorý je zrušený po návrate osôb.  Ak do 20 minút nezaznamená žiadny pohyb, teplotu je možné upraviť o pol stupňa a po ďalších 20 minútach možno teplotu upraviť o ďalšieho pol stupňa. Vďaka tejto funkcii dosiahnete nižšiu spotrebu energie. Po stlačení jedného tlačidla na ovládači je možné zvýšiť výkon ventilátora a dosiahnuť dlhšieho dosahu prúdu vzduchu. Miestnosť je tak rýchlejšie klimatizovaná - vykurovaná alebo chladená, a to v každom rohu miestnosti. V kategórii parapetných jednotiek je tiež integrovaný horizontálny výfuk vzduchu pri podlahe, ktorý oceníte predovšetkým pri vykurovaní. Zabezpečuje dynamické prúdenie vzduchu, kedy teplý vzduch bude prúdiť pri podlahe a postupne prirodzene vystúpi k stropu. Optimalizovaný výkon a úspora systému sa dosahuje kompresorom s premenlivou rýchlosťou (invertorom), ktorý po dosiahnutí požadovanej teploty zníži rýchlosť otáčok, čím sa ušetrí až 30% spotreby energie v porovnaní so štandardnými systémami s konštantnou rýchlosťou bez zmeny teploty v interiéri.

FrostWash, autočistenie výmenníka

Pomocou tejto technológie výmenník tepla automaticky zamrzne, aby sa odstránili všetky nečistoty a zachoval sa optimálny výkon.

Konštantný výkon až do -15°C

Vďaka technológii "Constant Power" je vonkajšia jednotka schopná udržať konštantný výkon až do -15°C a prevádzku až do -25°C.

Horizontálno-vertikálne prúdenie

Unikátna technológia 4-smerného prúdenia vzduchu, ktorá ponúka ešte väčší komfort v rade nástenných klimatizácii Performance.

Patentovaný systém vektorového ovládania

Systém vektorového ovládania optimalizuje prevádzku kompresorov na vonkajších jednotkách na dosiahnutie neprekonateľného výkonu.

Hibernácia pre zníženie spotreby energie

Inteligentná regulácia vonkajších jednotiek Hitachi znamená, že pri ich zastavení je možné dosiahnuť zníženie spotreby o 70%.

Jemné chladenie reguláciou kompresora

Táto funkcia obmedzuje prúdenie vzduchu s nedostatočnou teplotou, zabraňujú studenému prievanu a zabezpečuje väčší komfort.

Plynulé ovládanie pohonu

Funkcia sa používa na reguláciu rýchlosti kompresora až na 0,1 Hz, aby bola zaručená úspora a konštantná, komfortná teplota.

Senzor prítomnosti osôb v miestnosti

Úspora elektrickej energie - senzor prítomnosti osôb v miestnosti detekuje ľudskú prítomnosť, pre zníženie nákladov na energiu.

Dokonalá integrácia do priestoru

Vnútorná parapetná jednotka Shirokuma značky Hitachi v bielej farbe sa vyznačuje skvelou distribúciou vzduchu vďaka spodnému výfuku. Ekologické chladivo R32, optimálny chladiaci výkon a možnosť použitia pre kombinácie s multisplitom z nej robia univerzálne a moderné zariadenie. Diaľkové ovládanie RAR-6NE1 je súčasťou balenia. Môže byť inštalovaná na stenu alebo na podlahu pomocou dodávanej základne. Štýlový a moderný. Podlaha Shirokuma sa ľahko prispôsobí interiéru vďaka jednoduchej matnej a bielej prednej strane. Na diaľkové zapnutie/vypnutie jednotky sa môže použiť signál napr. z kľúčovej karty, spínača dverí alebo okien, čo je špeciálne užitočné v hotelových izbách, aby sa zabránilo zbytočnému používaniu zariadenia ak to nie je potrebné. Podmienkou je voliteľné príslušenstvo SPX WDC3. Všetky klimatizačné jednotky a systémy Hitachi Cooling & Heating sú konštruované podľa najvyšších štandardov, takže vám nič nebude brániť v tom, aby ste si celoročne užívali ideálne vnútorné prostredie.

Ovládanie cez WIFI s airCloud Home

Umožňuje prístup k rovnakým funkciám, aké ponúka IR ovládač a navyše ponúka aj ovládanie pomocou hlasového asistenta Google alebo Amazon Alexa, funkciu kalendára a plánovania, odhad nákladov na energiu a spotrebu, inteligentné správanie povolí zariadeniu automaticky sa spustiť a zastaviť, keď sa priblížite k domu alebo ho opustíte. Ovládanie umožňuje aj aktiváciu FrostWash. Vďaka aplikácii airCloud Home sa váš chytrý telefón premení v programovateľné diaľkové ovládanie. Pomocou aplikácie je možné zapnúť alebo vypnúť jednotku, nastaviť teplotu a otáčky ventilátora a nastaviť týždenný rozvrh prevádzky. Tieto funcie môžete začať využívať po inštalácii wifi modulu do vnútornej jednotky. airCloud Home deleguje prístup neobmedzenému počtu užívateľov a umožňuje prehľad aj o viacerých domoch súčasne.

 

Funkcia FrostWash

Táto rada nástenných jednotiek ponúka unikátnu funkciu čistenie tepelného výmenníka vnútornej jednotky. Jednotka sa podchladí tak, že sa vytvorí na lamelách výparníka námraza. Potom obráti chod, aby námraza sa roztopil a odniesla so sebou usadené nečistoty. Čistiaci cyklus je zakončený vysúšaním výmenníka pre zabránenie tvorbe plesní. Vplyv na úbytok baktérií a plesní bol pozorovaný už po jednom cykle FrostWash. Test bol vykonaný v Kitasato Research Center of Environmental Science.

 

1. FÁZA
namrazenie na 20 minút

Podchladenie výmenníka tepla vnútornej jednotky.

2. FÁZA
rozmrazenie, čistenie 1 min

Vyčistenie výmenníka roztápajúcou sa námrazou. 

3. FÁZA
vysušenie výmenníka tepla

Výmenník tepla vnútornej jednotky sa vysuší.

Hi Kumo online ovládanie a kontrola

Hi Kumo technológia umožňuje inštalačnému technikovi alebo správcovi budovy ponúknuť vám službu s vysokou pridanou hodnotou - vzdialenú údržbu. Prístup k prevádzkovým údajom je v prípade poruchy alebo poruchy okamžite prístupný na online platforme. Už žiadny stratený čas a opakované volanie - problém identifikujeme vzdialene a rýchlo, pre vašu spokojnosť.

 

Ako získať výhody Hi Kumo?

 

Odošleme vám žiadosť o prístup prostredníctvom svojho účtu Hi Kumo PRO.

Vy prijme požiadavku na vzdialený prístup a zásady ochrany spracovania dát.

A je to! Náš technik má prístup k prevádzkovým údajom pre zaistenie servisu.

DC-invertor technológia

HITACHI ako jeden z prvých výrobcov začal do svojich systémov aplikovať DC-invertorovú technológiu, ktorá sa vyznačuje vysokou energetickou účinnosťou pri riadení výkonov kompresorov a ventilátorov. Využitím DC-invertorovej technológie je možné ušetriť až 40% energie. Nemenej dôležitou vlastnosťou DC-invertorovej technológie je tichá prevádzka systémov. DC Scroll kompresory a DC dvojité rotačné kompresory s neodymovým magnetom použitým v rotore elektrickom motore kompresora sú charakteristické vysokou účinnosťou, minimom vibrácií, dlhšou životnosťou a predovšetkým rozšírenou oblasťou použitia. Aplikácia neodymového magnetu výrazne znižuje spotrebu elektrickej energie a znateľne potláča elektromagnetický šum, ktorý sa najviac prejavuje v režime nízkych otáčok elektrických motorov. Skrutkové Screw kompresory aplikované hlavne v chladičoch kvapalín predstavujú vysokú technickú úroveň, veľký výkon, minimálnu poruchovosť, tichý chod bez rázov a predĺžený interval výmeny kompresorového oleja. Skrutkové kompresory (Screw) patria k špičke v obore a Hitachi ako prvý výrobca na svete zvládol výrobu evolventy (špirály) pre použitie v Scroll kompresoroch.

 

Detaily produktu
HITACHI
RAF-25RXE+RAC-25FXE
Nové

Tabuľka dát

Rozmery vonkajšej jednotky ŠxVxH [mm]792 × 600 × 299
Rozmery vnútornej jednotky ŠxVxH [mm]590 × 750 × 215
Prevádzkové napätie [V]230 (1-faza)
Hladina akustického tlaku [dB] 20
Farba Biela
Trieda energetickej účinnostiA+++
Prevádzkový režim Vykurovanie a Chladenie
Umiestnenie Parapetná
WiFi Online Controller Voliteľný
Chladivo R32
Prevádzkový rozsah-20ºC - 46ºC

Špecifické referencie

MPNRAF-25RXE+RAC-25FXE

Prihlásiť sa

Menu